Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
impregnat Drewnochron Extra 2,5 l.
na zamówienie
Impregnat do drewna.
Drewnochron Extra
cena
54.90 PLN

 

Ilość:    

Środek ochronno-dekoracyjny do drewna DREWNOCHRON przeznaczony jest do malowania surowego drewna w celu jego ochrony przed szkodnikami biologicznymi jak: grzyby, pleśnie i owady oraz nadania drewnu dekoracyjnego wyglądu. Stosowany może być między innymi na drewniane elementy stolarki budowlanej, altany, pergole, konstrukcje stropów i dachów. DREWNOCHRON jest produkowany w wersji bezbarwnej jak również w kolorach imitujących różne gatunki drewna. Barwne DREWNOCHRONY są wyrobami transparentnymi barwiącymi i zachowującymi widoczny rysunek drewna. Na powierzchnie zabezpieczone DREWNOCHRONEM kolorowym można również nanieść dodatkowo warstwę lakieru bezbarwnego w celu uzyskania powłoki lakierowej. Środek nanosi się na surowe, oczyszczone i odtłuszczone drewno za pomocą pędzla, przez nacieranie tamponem lub gąbką, ewentualnie przez zanurzanie. Powłoka wysycha w temperaturze otoczenia.


Wydajność

Około 12 m2 z 1 litra środka przy jednokrotnym malowaniu.


Kolorystyka

drewnochron radomWłaściwości użytkowe

Pomalowane środkiem DREWNOCHRON podłoże drewniane jest równomiernie wybarwione, rysunek drewna zachowany. Powłoka lakierowa wizualnie jest niedostrzegalna. Dzięki obecności substancji biobójczych w środach DREWNOCHRON uzyskuje się trwałe zabezpieczenie biologiczne pomalowanego drewna.


Podstawowe własności

  • lepkość umowna wg kubka wypływowego z dnem stożkowym o średnicy 4 mm - 11 - 13 s
  • zawartość substancji lotnych - 70 - 85%
  • czas schnięcia powłoki w 20oC - 24 h

Sposób stosowania

Środek nanosi się na surowe, oczyszczone i odtłuszczone drewno za pomocą pędzla, przez nacieranie tamponem lub gąbką, ewentualnie przez zanurzanie. Nie stosować nakładania przez natrysk. Nanosić w 2-3 warstwach. Każdą naniesioną warstwę DREWNOCHRON barwnego po około 15 minutach od naniesienia, należy rozetrzeć suchym pędzlem, tamponem lub gębką w kierunku zgodnym z usłojeniem drewna. Poszczególne warstwy środka nanosić należy w odstępie 24 godzin.

Środki DREWNOCHRON nie wymagają rozcieńczenia, natomiast do mycia narzędzi poleca się stosować rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych ogólnego stosowania.


Posiadane atesty

Wyrób posiada Ocenę Higieniczną nr B-357/96 wydany przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.


Wskazówki BHP i przeciwpożarowe

Surowce wchodzące w skład środka DREWNOCHRON są łatwopalne, wyrób należy do II klasy niebezpieczeństwa pożarowego. Środek DREWNOCHRON zawiera w swym składzie substancje biobójcze, dlatego malowanie należy przeprowadzać w rękawicach ochronnych. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą usunąć go natychmiast wodą z mydłem. Każdorazowo po zakończeniu pracy, należy dokładnie umyć ręce i twarz ciepłą wodą z mydłem. Zabronione jest palenie, używanie otwartego ognia, a także przechowywanie i spożywanie posiłków w pomieszczeniach, w których przechowywane lub wykonywane są prace ze środkiem DREWNOCHRON. Środka tego nie należy stosować do malowania elementów drewnianych mających bezpośredni kontakt z żywnością lub paszami. Po zastosowaniu preparatu wewnątrz pomieszczeń zamkniętych można je użytkować po zaniku specyficznego zapachu.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

Paleta kolorów
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!