Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Pokost lniany Jedynka 1 l.
niedostępny
Do impregnacji drewna i innych zastosowań.
pokost
cena
24.95 PLNIlość:    

Zastosowanie:

Pokost stosowany jest do gruntowania drewna, materiałów drewnopochodnych oraz tynków i innych podłoży mineralnych przed ich malowaniem wyrobami ftalowymi i syntetycznymi. Może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń.

Sposób stosowania:

Podłoże przeznaczone do gruntowania pokostem winno być czyste, suche, pozbawione tłustych i żywicznych plam oraz niezwiązanych ziaren tynków. Pokost przed użyciem należy rozcieńczyć benzyną lakową lub rozcieńczalnikiem do wyrobów ftalowych w stosunku 1:1 po czym starannie wymieszać. Nanosić pędzlem lub przez natrysk. W razie potrzeby można nałożyć drugą warstwę pokostu bez jego rozcieńczania, pamiętając jednak, że nałożony wyrób winien całkowicie wsiąknąć w podłoże. Farby podkładowe oraz nawierzchniowe można nakładać po całkowitym wchłonięciu pokostu przez podłoże t.j. po około 24 godzinach. W pomieszczeniach zamkniętych można pokost stosować tylko przy sprawnie działającej wentylacji.

Wydajność:

Do 10 m2 zależnie od chłonności podłoża.

Przechowywanie

Dla zapewnienia długotrwałej przydatności wyrobu w czasie jego przechowywania nie należy przekraczać temperatury 30 st. C.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!