Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Cerplast Atlas 15 l.
niedostępny
Podkład do tynków w systemie dociepleń.
Atlas Cerplast
cena
99.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Podkładowa masa tynkarska ATLAS CERPLAST służy do przygotowania podłoża przed położeniem szlachetnych tynków mineralnych ATLAS CERMIT SN, DR lub tynków żywicznych. Jest uniwersalnym środkiem gruntującym na wszystkie rodzaje podłoży, stanowi też nieodłączny element systemów dociepleń budynków ATLAS STOPTER i ATLAS ROKER.

WŁAŚCIWOŚCI

Masa podkładowa ATLAS CERPLAST jest uniwersalnym środkiem gruntującym koloru białego pod tynki mineralne i akrylowe. ATLAS CERPLAST jest produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. Stosowanie masy tynkarskiej ATLAS CERPLAST zapobiega przedostawaniu się do tynku zewnętrznego zanieczyszczeń z zapraw klejowych podkładowych. ATLAS CERPLAST chroni podłoże, zwiększa przyczepność oraz redukuje powstawanie plam na powierzchni tynku szlachetnego, tworzących się w wyniku niewłaściwego przygotowania podłoża lub jego właściwości.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być odpowiednio mocne i równe, suche, oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby kredowej, wapiennej, olejnej i emulsyjnej. Większe nierówności podłoża zaleca się korygować, stosując ZAPRAWĘ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS. Podłoża o znacznej wilgotności należy przed przystąpieniem do pracy dokładnie osuszyć. Nie wolno pracować na zamarzniętych podłożach. Przy bardzo silnie chłonnych podłożach zaleca się stosować wstępne gruntowanie emulsją ATLAS UNI-GRUNT.

PRZYGOTOWANIE

Tynk podkładowy ATLAS CERPLAST dostarczany jest w postaci gotowej. Nie wolno go łączyć z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy przemieszać w celu wyrównania konsystencji.

SPOSÓB UŻYCIA

Na przygotowanym podłożu należy rozprowadzić (dokładnie na całej powierzchni) masę ATLAS CERPLAST przy pomocy wałka lub pędzla. Nie należy układać masy w temperaturze poniżej 5° C. Po upływie ok. 4 ÷ 6 godzin od momentu nałożenia masy na podłoże, można rozpocząć tynkowanie powierzchni. Przed ułożeniem tynku szlachetnego masa podkładowa ATLAS CERPLAST musi być całkowicie sucha, odporna na zmywanie.

ZUŻYCIE

Średnio zużywa się 0,3 kg masy na 1 m2.

NARZĘDZIA

Wałek lub pędzel malarski. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu.

OPAKOWANIA

Wiadra plastikowe 15 kg, 10 kg, 5 kg

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Tynk podkładowy Cerplast należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w suchych warunkach, w temperaturze dodatniej (najlepiej na paletach). Chronić przed przegrzaniem. Nie wolno pozostawiać otwartych napoczętych pojemników. Okres przydatności do użycia masy wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
UWAGANależy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Stopień przyczepności
(wg PN-80/C-81531)

1

Temperatura podłoża od +5°C do +30°C
Gęstość gotowego wyrobu 1,51 g/cm3

Wyrób posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej nr AT-15-3975/99
Ocena Higieniczna Państwowego Zakładu Higieny nr B-877/93
Świadectwo nr 120/99 wydane przez TÜV Nord Bauinstitut Dessau GmbH.
© 2015 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!