Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
lakier Capon Domalux 5 l.
niedostępny
Podkładowy do drewna.
lakier Capon Domalux
cena
142.90 PLNIlość:    

PRZEZNACZENIE

Lakier CAPON bezbarwny przeznaczony jest do gruntowania drewna litego lub płyt meblowych oklejonych naturalnymi okleinami, zwłaszcza z jasnych gatunków drewna. Stosowany jest w celu ochrony drzewa przed ściemnieniem pod wpływem działania nawierzchniowych lakierów chemoutwardzalnych.

Wydajność

8-12 m2 z 1 litra lakieru przy jednokrotnym nanoszeniu.

Cechy użytkowe

Lakier CAPON DOMALUX bezbarwny jest wyrobem nitrocelulozowym. Charakteryzuje się szybkim czasam schnięcia i dużą twardością powłoki. Bardzo dobrze zabezpiecza drewno przed ściemnieniem i zmianami powodowanymi przez kwaśne katalizatory utwardzania wyrobów chemoutwardzalnych. Jest to szczególnie ważne przy malowaniu drewna dębowego i bukowego, z których najczęściej wykonane są elementy podłogowe. Tworząc cienką powłokę lakierową na drewnie, zapobiega wsiąkaniu lakierów nawierzchniowych w głąb drewna, dzięki czemu uzyskujemy mniejsze zużycie droższego lakieru nawierzchniowego.

Podstawowe własności:

- lepkość umowna wg kubka wypływowego z dnem stożkowym o średnicy 4 mm 50-120 s
- zawartość substancji nielotnych, co najmniej 92%
- czas schnięcia w temp. 20oC:

  • pyłosuchość - najwyżej 20 min.
  • pełne wyschnięcie - najwyżej 3 h

Sposób stosowania

Powierzchnie drewniane przed malowaniem należy dokładnie wyszlifować i odpylić. Miejsca przebić klejowych lub miejsca zabrudzone należy dobrze wyczyścić, np. przez zmycie rozpuszczalnikiem. Zasadniczo lakier ten nie wymaga rozcieńczenia, gdy nakładany jest przy użyciu pędzla. Przy malowaniu metodą natrysku pneumatycznego oraz do mycia narzędzi stosować należy rozcieńczalnik do wyrobów celulozowych ogólnego stosowania (nitro). Lepkość robocza przy natrysku pneumatycznym powinna wynosić 22-25 sekund. Lakier ten należy nakładać w jednej warstwie. Wydajność zależy od gatunku drewna oraz stopnia wyszlifowania powierzchni. Lakier wysycha około 3 godziny i po tym czasie można przystąpić do malowania lakierem nawierzchniowym. Powłoka lakieru CAPON DOMALUX w zasadzie nie wymaga szlifowania lecz co najwyżej delikatnego wyrównania drobnoziarnistym papierem ściernym nr 240 lub 280.

Posiadane atesty

Lakier CAPON DOMALUX bezbarwny posiada Ocenę Higieniczną nr B-161/88 wydaną przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, zezwalającą na stosowanie lakieru w pomieszczeniach mieszkalnych.

Wskazówki BHP i przeciwpożarowe

Lakier ten jest wyrobem łatwo palnym i należy do I klasy niebezpieczeństwa pożarowego. Przy jego transporcie, przechowywaniu i stosowaniu należy zachować szczególną ostrożność. Wyrób zawiera w swoim składzie lotne substancje szkodliwe dla zdrowia, w tym także węglowodory aromatyczne, dlatego prace z nim należy prowadzić przy zapewnieniu dobrej wentylacji w malowanym pomieszczeniu oraz z zachowaniem podstawowych zasad higieny. Lakieru nie wolno składować w pobliżu źródeł ognia lub ciepła.


© 2015 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!