Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Cekol C-45 5 kg

masa szpachlowa do ścian wewnątrz
Cekol C-45
cena
15.90 PLNIlość:    

WŁAŚCIWOŚCI:

Jest to sucha mieszanka wyprodukowana na bazie gipsu z zastosowaniem szerokiej gamy dodatków uszlachetniających, modyfikujących, opóźniających wiązanie, uplastyczniających oraz zapewniajacych doskonałą przyczepność do podłoża (gipsowego, ceglanego, betonowego, gazobetonowego). Biała barwa masy ogranicza ilość koniecznych (dla uzyskania doskonałego efektu) malowań.

PODŁOŻE:

Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby emulsyjne, olejne, klejowe, a szczególnie luźne ziarnka tynku lub piasku należy usunąć. Przy podłożach silnie chłonących wodę zaleca się uprzednie gruntowanie przy użyciu emulsji gruntującej.

PRZYGOTOWANIE MASY:

Proszek wsypać do czystej wody w proporcji 1 kg na 0,4 l. wody i bardzo dokładnie wymieszać. Masa jest gotowa do użycia bezpośrednio po wymieszaniu i utrzymuje swoje właściwości przez około 45 minut.

WYKONANIE:

Masę nakładać na podłoże i wyrównywać do uzyskania pożądanego efektu. Do nakładania masy należy stosować pace i szpachle stalowe nierdzewne lub plastikowe. W przypadku powstania nierówności stwardniała masa nadaje się do szlifowania. Malowanie mozna przeprowadzać bezpośrednio po stwardnieniu i wyschnięciu nałożonej powłoki.

ZUŻYCIE:

W zależności od grubości warstwy. Orientacyjnie 1,5 kg/m2 przy grubości warstwy 1 mm.

PRZECHOWYWANIE

W oryginalnym, zamknietym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu, nie dłużej niz 1 rok.

DANE TECHNICZNE:

Proporcje mieszanki 1 kg - 0,4 dm3 wody.
Czas pracy - ok. 45 minut.
Wydajność - ok. 1,5 kg/m2 przy 1 mm warstwie.

Wyrób spełnia wymagania PN-B-30042-1997 oraz DIN 18156
© 2015 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

dawne opakowanie
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!