Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Rekord Atlas 25 kg
na zamówienie
Masa szpachlowa do ścian wewnątrz i na zewnątrz. Wodoodporna.
Atlas Rekord
cena
59.95 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Mineralna zaprawa szpachlowa ATLAS REKORD jest przeznaczona do ostatecznego wykańczania powierzchni ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz sufitów wykonanych z betonu i tradycyjnie otynkowanych, również w pomieszczeniach wilgotnych. Stosuje się ją przede wszystkim jako cienką warstwę tzw. "gładź" układaną na powierzchni ścian i sufitów, ale również do wypełniania miejscowych ubytków. Dzięki jej zastosowaniu uzyskujemy gładką i estetyczną powierzchnię podnoszącą standard pomieszczenia. Mineralna zaprawa szpachlowa może być stosowana na podłożu mineralnym wykonanym z betonu, tynków cementowych czy wapiennych.

WŁAŚCIWOŚCI

Mineralna zaprawa szpachlowa jest mieszanką produkowaną na bazie białego cementu, wapna, wypełniaczy kwarcowych i wapiennych oraz żywicy proszkowej nowej generacji. Zawiera związki hydrofobowe oraz dodatki uszlachetniające powodujące, że jest plastyczna i łatwa w pracy, a także specjalnie dobrane mikrowłókna zapobiegające pękaniu powierzchni. Odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża. Jest mrozo- i wodoodporna.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Mineralną zaprawę szpachlową ATLAS REKORD stosuje się na równe podłoże wykonane z betonu i tynku cementowo-wapiennego. Zaprawy tej nie stosuje się na podłożach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych. Podłoże powinno być mocne i oczyszczone z kurzu, brudu, wapna, resztek farby olejnej lub emulsyjnej. Źle związane części powierzchni należy uprzednio odkuć, zaś części luźne lub osypliwe usunąć przy pomocy szczotki stalowej. Oczyszczone podłoże przed nałożeniem mineralnej zaprawy szpachlowej powinno być wilgotne, ale nie mokre. Jeżeli istnieje potrzeba redukcji chłonności podłoża zaleca się zastosować emulsję gruntującą ATLAS UNI-GRUNT.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

Zaprawę przygotowuje się przez wsypanie do odmierzonej ilości wody i ręczne lub mechaniczne wymieszanie, aż do uzyskania jednorodnej mieszaniny bez grudek. W przypadku wypełniania ubytków konsystencja zaprawy powinna być gęstsza niż w przypadku wykonywania przecierki. Zaprawa nadaje się do użycia kilka minut po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez 2 godziny

SPOSÓB UŻYCIA

Mineralną zaprawę szpachlową ATLAS REKORD naciąga się równomiernie metalową pacą na podłoże. Sposób wykończenia powierzchni : lekkie zacieranie pacą-filcówką lub po wyschnięciu przetarcie papierem ściernym. Czas otwartej pracy (pomiędzy naciągnięciem zaprawy a zatarciem) zależy od chłonności podłoża, temperatury otoczenia i konsystencji zaprawy. Zaleca się najpierw wypełnić duże ubytki. Powierzchnie chronić przed zbyt szybkim wysychaniem.

ZUŻYCIE

Średnio zużywa się 1,5 kg zaprawy na 1 m2 powierzchni przy grubości warstwy 1 mm.

NARZĘDZIA

Należy stosować typowe narzędzia do robót tynkarskich. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po cemencie ATLAS SZOP.

OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg, 10 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg, 1100 kg w workach 10 kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w suchych warunkach (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia zaprawy wynosi 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

UWAGA Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Proporcje mieszanki 0.28-0.32 l wody na   1 kg
2.80-3.20 l wody na 10 kg
7.00-8.00 l wody na 25 kg
Czas gotowości zaprawy do pracy ok. 2 godzin
Czas otwarty pracy ok. 25 minut
Przyczepność min. 0,3 MPa
Temperatura przygotowania zaprawy od +5°C do +25°C
Temperatura podłoża od +5°C do +25°C
Odporność na temperatury od -20°C do +60°C
Gęstość zaprawy w stanie suchym 1,3 kg/dm3
Min. grubość warstwy zaprawy 1 mm
Max. grubość warstwy zaprawy 10 mm

Aprobata Techniczna Instytutu Techniki Budowlanej nr AT- 15-3716/99
Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr B-73/97
Zgodność z DIN 18557, 18550.
Świadectwo nr 105/99 wydane przez TÜV Nord Bauinstitut Dessau GmbH.

© 2004 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!