Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Nanoquick Bruk 1 l.
niedostępny
Do impregnacji kostki brukowej.
cena
34.90 PLNIlość:    

ZAKRES STOSOWANIA:

na zewnątrz, do wszystkich rodzajów bruku.

WŁAŚCIWOŚCI:

Preparat Nanobruk to skuteczne zabezpieczenie materiałów brukowych i betonowych. Preparat impregnuje podłoże, konserwując je oraz oraz zabezpieczając przed wnikaniem wody i zanieczyszczeń. Zabezpieczona powierzchnia w znacznie mniejszym stopniu podlega erozji atmosferycznej, wywołanej w głównej mierze zamarzaniem i rozmarzaniem wody w okresie przechodzenia temperatury otoczenia przez punkt zamarzania wody. Zastosowanie takiego zebezpieczenia zmniejsza również możliwość oraz ewentualne skutki korozji wywołanej przez organizmy żywe, np. glony, mchy i porosty. Preparat impregnuje materiał długotrwale i efektywnie, dzięki zastosowaniu nanotechnologii. Zabezpieczony materiał staje się znacznie mniej podatny na wnikanie do wnętrza struktury niepożądanych substancji, np. błota, wody lub oleju. Zapobiega wykwitom, powstawaniu zacieków oraz erozji. Naturalnie pogłębia kolor, pozostawiając na dłużej wrażenie nowego materiału.

SPOSÓB UŻYCIA:

Przed rozpoczęciem impregnacji preparatem Nanoquick, powierzchnia kostki brukowej powinna być dokładnie oczyszczona i sucha. Nie należy nakładać preparatu na powierzchnię wilgotną. Na podłożach nie przygotowanych prawidłowo, w czasie wysychania preparatu Nanoquick Bruk może dojść do migracji zanieczyszczeń na powierzchnię. W takim przypadku po zakończonej impregnacji należy ściągnać te zanieczyszczenia.

Preparat nalezy nakładać jednokrotnie, przy użyciu dowolnego narzędzia, pozwalającego na konkretnej powierzchni rozprowadzić go równomiernie w ilości, która zostanie wchłonięta przez podłoże przed jego wyschnięciem. Nie należy dopuszczać do wyschnięcia preparatu na powierzchni. Najlepszą metodą nakładania jest równomierny natrysk. W przypadku bardzo chłonnych podłoży zaleca się dwukrotne nałozenie preparatu w krótkim odstępie czasu metodą mokre na mokre, to znaczy nie dopuszczajac do wyschnięcia pierwszej warstwy przed nałożeniem następnej. Ewentualny nadmiar nałożonego impregnatu Nanoquick Bruk należy zebrać lub rozprowadzić w innym miejscu, gdyż jego wyschnięcie na powierzchni może spowodować powstanie nalotu oraz przebarwień. Zawsze należy wykonać na niewielkiej powierzchni wstępną próbę, pozwalającą określić, czy efekt końcowy odpowiada oczekiwaniom użytkownika.

DANE TECHNICZNE:

Zużycie: 250 ml/m2 - 350 ml/m2

Barwa: klarowna

Ilość nakładanych warstw: jedna

Proporcje mieszania: brak - preparat gotowy do użycia

Temperatura pracy: od +5°C do +30°C (należy unikać wysokiego nasłonecznienia)

Temperatura przechowywania: od +5°C do +32°C

Baza produktu: na bazie wody, wielokomponentowy

Sposób aplikacji: opryskiwacz, spryskiwacz, wałek

Trwałość uzyskanego zabezpieczenia: do 5 lat

Gęstość: 0,87g/cm3

Czas schnięcia:
  - wchodzenie możliwe po 2-3 godzin
  - pełne obciązenie możliwe po 6 godzinach
  - kontakt z wodą oraz innymi cieczami po 12 godzinach


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!