Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
rękawice lateksowe
niedostępny
Naturalny lateks.
cena
0.60 PLNIlość:    

Jako najstarszy wodoszczelny materiał do produkcji rękawic, naturalny lateks doskonale nadaje się do ochrony przed łagodnymi kwasami, alkoholami, zasadami i innymi substancjami chemicznymi używanymi w budownictwie. Warto zauważyć, że lateks jest materiałem biodegradowalnym, a co za tym idzie – niezwykle przyjaznym dla środowiska. Rękawiczki lateksowe są wodoszczelne, trwałe i elastyczne, ale ulegają szybkiemu niszczeniu pod wpływem tłuszczów oraz większości rozpuszczalników.

Zaletą rękawiczek lateksowych jest duża elastyczność, powodująca dobre przyleganie do skóry, a co za tym idzie ułatwiająca prowadzenie precyzyjnych prac. Niestety, ta sama cecha utrudnia oddychanie skóry, co może sprawiać problemy podczas dłużej trwających prac. Polecamy w takim przypadku zastosowanie rękawiczek winylowych.

Rękawice z naturalnej gumy lateksowej mogą powodować u niektórych osób reakcje alergiczne. W razie wystąpienia takich reakcji można jednak bez obaw zastosować rękawice winylowe (PVC) lub nitrylowe.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!