Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
lakier DUFA Holzveredlung 0,75 l.

Wewnątrz i na zewnątrz. Bezbarwny oraz w kolorach różnych gatunków drewna.
lakier Dufa Holzveredlung
Promocja !
cena
36.90 PLN

 

Ilość:    

KOLORYSTYKA

nazwa niemiecka

EICHE
TEAK
PALISANDER
NUSSBAUM
LINDGRUN
EBENHOLZ
MAHAGONI
FARBLOS
PINIE
KIEFER
WEISS
MAISGELB
FLIEDER
SILBERGRAU
BROMBER
FRIESENBLAU
nazwa polska

DĄB
TEK
PALISANDER
ORZECH
ZIELONY
HEBAN
MAHOŃ
BEZBARWNY
SOSNA CIEMNA
SOSNA
BRZOZA
ŻÓŁTY MAŚLANY
WRZOS
SREBRNOSZARY
JEŻYNOWY
NIEBIESKI
numer koloru

240
241
242
243
 
245
246
247
248
 
252
 

RODZAJ WYROBU

Wodorocieńczalny, ekologiczny bejcolakier do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Daje kolorowe (jest również wersja bezbarwna) powłoki na wyrobach i konstrukcjach z drewna liściastego, iglastego a także drewnie z drzew egzotycznych. Przepuszcza pare wodną, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz promieniowanie słoneczne. W celu uzyskania pożądanej tonacji można mieszać wszystkie kolory ze sobą.
 
Lakier ma konsystencję gęstego żelu, jest wydajny i nie spływa z pionowych powierzchni. Ilość wody w recepturze została ograniczona do minimum niezbędnego ze względu na stabilność i wygodę aplikacji wyrobu. Decydując się na Holzveredlung możesz mieć pewność, że nie zapłacisz głównie za wodę - tak jak to często bywa w przypadku wodorozcieńczalnych produktów malarskich.
 
Produkt jest przyjazny dla środowiska naturalnego i spełnia ostre, niemieckie kryteria ekologiczne. Może być również w/g norm niemieckich stosowany do wykańczania zabawek. Wielokrotnie uzyskiwał wyróżnienia i nagrody niemieckich organizacji konsumenckich.

 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

drewno na zewnątrz:

surowe drewno nalezy zaimpregnować środkiem owado i grzybobójczym. Należy stosować minimum dwie warstwy lakieru.

drewno egzotyczne:

dokładnie zmyć acetonem lub rozpuszczalnikiem nitro. Porowate powierzchnie wygładzić na sucho; najlepiej przy użyciu szczotki mosiężnej.

inne bejcolakiery:

oczyścić i odtłuścić podłoże. Wykonać próbne malowanie w celu określenia przyczepności. W razie potrzeby zmatowić podłoże.

duże powierzchnie:

w przypadku malowania dużych powierzchni na surowym drewnie należy w celu zapewnienia równomiernego rozprowadzania lakieru przetrzeć podłoże wilgotną szmatką lub bardzo równomiernie skropić wodą. Nakładana warstwa powinna być możliwie cienka. Należy stosować płaskie pędzle lub natrysk.

surowe drewno wewnątrz pomieszczeń:

nie wymaga specjalnego przygotowania. Należy tylko zapewnić odpowiednią gładkość powierzchni. W przypadku nakładania więcej niż jednej warstwy optymalny efekt uzyskuje się przez zastosowanie delikatnego szlifowania międzywarstwowego. Nalezy w tym przypadku pamiętać o dokładnym odpyleniu powierzchni.


NAKŁADANIE

W stanie nierozcieńczonym - pędzlem, wałkiem malarskim lub natryskowo. Należy stosować płaskie pędzle o miękkim włosiu a nakładana warstwa powinna być mozliwie cienka. Przy nakładaniu natryskowym należy wykonać malowanie próbne (dobór parametrów pistoletu).
 
Najbardziej efektowne powłoki, na przykład na meblach, uzyskuje się stosując wielokrotne nakładanie lakieru przy pomocy tamponu - zawsze po dokładnym wyschnięciu poprzedniej warstwy. Sposób ten, chociaż pracochłonny, pozwala na zachowanie bardzo precyzyjnej kontroli nad grubością nakładanej warstwy. Stolarze meblowi stosują go zwłaszcza w przypadku konieczności dokładnego dopasowania kolorystycznego do już istniejacych, uprzednio barwionych innymi preparatami powierzchni.
 
Nie należy stosować malowania zanurzeniowego. Przed użyciem lakier należy starannie wymieszać.

CZAS SCHNIĘCIA

Po 2 godzinach z reguły osiągnięty jest stan pyłosuchości, po 8 godzinach pełne wyschnięcie. W warunkach dużej wilgotności i niskich temperatur okres schnięcia wydłuża się. Drugą warstwę nakładac można po upływie 12 godzin, szlifowac po upływie 24 godzin.

WYDAJNOŚĆ

Przeciętnie około 10 m2/L. Przy gruntowaniu surowego, mocno chłonnego drewna wydajność może spadać do 6 m2/L.

MYCIE NARZĘDZI

Natychmiast po użyciu wodą z dodatkiem detergentów.

Ocena PZH 613/B-319/92


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

Nussbaum - Orzech Palisander Teak - Tik Eben - Heban Eiche - Dąb Farblos - Bezbarwny Frisenblau - Niebieski Kiefer - ciemna Sosna Pinie - jasna Sosna Mahagoni - Mahoń Weiss - Biały
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!