Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Atlas Monter T5 25 kg
na zamówienie
Szybkowiążąca do napraw i kotwienia.
cena
94.80 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Zaprawa ATLAS MONTER T-5 przeznaczona jest do kotwienia elementów na powierzchniach poziomych i pionowych – śrub fundamentowych, słupków ogrodzeń, balustrad balkonowych i schodowych, kotew, haków, kołków, dybli, zawiesi, zawiasów okien, bram i drzwi, wsporników instalacji wodnych, gazowych i c-o, elementów instalacji elektrycznych - puszek i skrzynek elektrycznych, konstrukcji stalowych np. stelaży pod tablice reklamowe itp.

Zaprawa umożliwia osadzanie i łączenie elementów betonowych. Skutecznie odtwarza pierwotny kształt elementów betonowych, np. krawędzi lub wypełnień innego rodzaju ubytków. Doskonale nadaje się do tamowania lokalnych przesączeń wody poprzez pęknięcia w elementach betonowych, ścianach lub innych elementach konstrukcyjnych budynków - szczególnie jeżeli zostanie zastosowana od strony naporu wody.

WŁAŚCIWOŚCI

Zaprawa montażowa ATLAS MONTER T-5 charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością początkową, dobrą przyczepnością, łatwością w stosowaniu oraz bardzo małym skurczem liniowym. Jest wodo- i mrozoodporna. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków. Nie powoduje korozji stali. Może być nakładana grubością pojedynczej warstwy od 1 do 40 mm.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże pod ATLAS MONTER T-5 powinno być odpowiednio zwarte, mocne, oczyszczone z brudu, zatłuszczeń olejowych itp. Powierzchnia podłoża powinna być wcześniej nawilżona, aby podczas wiązania nie nastąpiło zbyt gwałtowne odciąganie wody z zaprawy. Jest to szczgólnie ważne jeżeli zaprawa została przygotowana przy użyciu mniejszej ilości wody celem zastosowania na powierzchniach pionowych lub odtwarzania uszkodzonych powierzchni czy krawędzi.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

Zaprawę należy wsypać do wody i szybko wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji (zaleca się stosowanie wiertarki wolnoobrotowej). Po nałożeniu zaprawę należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem. Zaprawa zaczyna wiązać po około 5 minutach.

SPOSÓB UŻYCIA

Należy przygotować taką ilość zaprawy ATLAS MONTER T-5 , aby można ją było wykorzystać w czasie nie dłuższym niż 5 minut.

NARZĘDZIA

Wiertarka z mieszadłem, kielnia lub paca stalowa. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po cemencie ATLAS SZOP.

OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg, 5 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg, 1040 kg w workach 5 kg.

DANE TECHNICZNE

Początek wiązania po ok. 5 minutach
Przyczepność min. 2,0 N/mm2
Gęstość w stanie suchym: 1.5 kg/dm3
Wytrzymałość na ściskanie: po 1 dniu >25 N/mm2

Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr HK/W/0335/01/2013


© 2015 Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!