Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Atlas Monter T15 5 kg
niedostępny
Szybkowiążąca o dużej płynności.
cena
23.00 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Zaprawa ATLAS MONTER T-15 przeznaczona jest do montażu zakotwień, które ze względu na zastosowanie lub bezpieczeństwo użytkowe powinny być szybko i trwale zamocowane. Nadaje się przede wszystkim do mocowania balustrad balkonowych, schodowych, drabin przeciwpożarowych, słupków ogrodzeniowych, śrub fundamentowych, lekkich konstrukcji stalowych np. stelaży pod tablice reklamowe. Można ją stosować przy wypełnianiu prześwitów o wielkości od 20 do 50 mm. Ze względu na płynna konsystencję doskonale nadaje się do zakotwień i mocowań elementów stalowych, betonowych, żelbetowych w murach, betonie i żelbecie na powierzchniach poziomych. Z tego samego powodu Atlas Monter T-15 nie nadaje się do stosowania na powierzchniach pionowowych ani do odtwarzania uszkodzonych elementów.

ATLAS MONTER T-15 umożliwia wykonanie podlewek pod różnego rodzaju maszyny i urządzenia, belki, prowadnice lub słupy. Zalecana jest jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy poziomo układanymi płytami kamiennymi a także płytami chodnikowymi.

Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynku.

WŁAŚCIWOŚCI

Zaprawa montażowa ATLAS MONTER T-15 charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością początkową, dobrą przyczepnością, łatwością w stosowaniu oraz bardzo małym skurczem liniowym. Jest wodo- i mrozoodporna.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże pod ATLAS MONTER T-15 powinno być odpowiednio mocne, oczyszczone z brudu, resztek oleju itp. Powierzchnia podłoża powinna być wcześniej nawilżona, aby nie nastąpiło zbyt gwałtowne odciąganie wody z zaprawy ATLAS MONTER.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

Zaprawę należy wsypać do wody i wymieszać mechanicznie do uzyskania jednolitej konsystencji (zaleca się stosowanie wiertarki wolnoobrotowej). Po nałożeniu zaprawę należy chronić przed zbyt szybkim wysychaniem. Zaprawa zachowuje swoje właściwości przez około 15 min.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowaną zaprawę układa się w otworach lub bruzdach przygotowanych do kotwienia lub montażu. Należy przygotować taką ilość zaprawy ATLAS MONTER T-15, aby można ją było wykorzystać w czasie krótszym niż 15 minut.

NARZĘDZIA

Wiertarka z mieszadłem, kielnia lub paca stalowa. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po cemencie ATLAS SZOP.

OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg, 5 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg, 1040 kg w workach 5 kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w suchych warunkach (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia zaprawy wynosi 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

UWAGA: Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Proporcje mieszanki 0,12 l. wody na   1 kg
0,60 l. wody na   5 kg
3,00 l. wody na 25 kg
Czas gotowości zaprawy do pracy ok. 15 minut
Czas otwarty pracy ok. 15 minut
Przyczepność min. 0,5 MPa
Temperatura przygotowania zaprawy od +5°C do +25°C
Temperatura podłoża od +5°C do +25°C
Odporność na temperatury od -20°C do +60°C
Gęstość w stanie suchym: 1.5 kg/dm3
Wytrzymałość na ściskanie: po 1 dniu     >35 MPa
po 3 dniach >55 MPa
po 7 dniach >60 MPa

Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny nr B-1415/97


© 2015 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!