Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
lakier Domalux Bezpodkładowy 1 l. półmat
niedostępny
Podłogowy do wnętrz.
cena
35.90 PLNIlość:    

PRZEZNACZENIE

Domalux Bezpodkladowy jest jednoskładnikowym, alkidowo-uretanowym lakierem rozpuszczalnikowym przeznaczonym do podłóg wykonanych z drewna oraz materiałów drewnopochodnych, użytkowanych zarówno w mieszkaniach jak i pomieszczeniach użytecznosci publicznej.

Lakier ten nie wymaga stosowania caponu a nawet wręcz nie powinien być stosowany na podłoża pokryte wspomnianym, nitrocelulozowym lakierem podkładowym. Z doświadczeń wynikających z jego stosowania przez współpracujące z naszym sklepem zakłady cykliniarsko parkieciarskie wynika, że jest on doskonałym lakierem do renowacji wykonywanych fragmentarycznie np. w miejscach o największym obciążeniu ruchem.

UWAGA: Producent nie zaleca Domaluxu bezpodkładowego do podłóg wykonanych z egzotycznych gatunków drewna.

WYDAJNOŚĆ

Do 12m2/l. dla jednej warstwy przy dużej gładkości podłoża. Producent rekomenduje stosowanie w przypadku podłóg minimum 3 warstw oraz 2 warstw w innych zastosowaniach.
 

PRZYGOTOWANIE PRODUKTU

Przed użyciem lakier należy starannie wymieszać. Jest szczególnie istotne w przypadku lakieru półmatowego. W przypadku intensywnego mieszania, należy to zrobić odpowiednio wcześniej, tak aby powstałe mikropęcherzyki powietrza zdążyły wypłynąć na powierzchnię przed rozpoczęciem nakładania powłoki.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DREWNA

Powierzchnia przeznaczona do nałożenia lakieru powinna być sucha i czysta, oczyszczona z resztek produktów chemii gospodarczej do konserwacji i nabłyszczania powierzchni a także dokładnie pozbawiona pozostałości innych, poprzednio stosowanych lakierów. Tak przygotowaną powierzchnię należy przeszlifować papierem ściernym o uziarnieniu 150 i starannie usunąć powstały pył.

Domalux bezpodkładowy - odpylanie

Usuwanie pyłu powstałego po szlifowaniu za pomocą wilgotnej ścierki.

Jeżeli w trakcie usuwania doszło do zawilgocenia powierzchni (tak jak na fotografii) to należy pamiętać aby przed dalszą pracą wstrzymać sie do momentu dokładnego odparowania wilgoci.

NAKŁADANIE LAKIERU

lakierowanie pędzlem   lakierowanie profesjonalne   lakierowanie wałkiem

Lakierowanie możemy prowadzić przy użyciu pędzla, wałka nylonowego z krótkim włosiem (ok. 6 mm) lub wałka welurowego. W szczególnych przypadkach profesjonaliści używają także innych metod ale producent rekomenduje wspomniane wyzej narzędzia. Nakładamy w zalezności od rodzaju podłoża 2 lub 3 warstwy lakieru - kazdą następną dopiero po dokładnym wyschnięciu poprzednio nałożonej, co w optymalnych warunkach trwa około 16 godzin. Przed nałożeniem ostatniej warstwy lakieru, utworzoną do tego momentu powłokę należy zmatowić papierem ściernym o uziarnieniu: 150 (dla wersji półmat) 240 (dla wersji połysk) a następnie starannie odpylić.

WARUNKI STOSOWANIA

Temperatura powietrza: 18 °C - 28 °C.
Wilgotność względna powietrza - 40 % do 65 %

Lakier Domalux Bezpodkładowy nie powinien być stosowany przy temperaturze powietrza poniżej 10 °C.

Uzyskana powłoka lakiernicza może być eksploatowana dopiero po upływie co najmniej 48 godzin schnięcia w temperaturze +20°C. Przy malowaniu powierzchni szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne jak na przykład podłogi podłogi, należy miec na uwadze, że pełną wytrzymałość mechaniczną powłoka uzyskuje dopiero po około 10 dniach sezonowania.

MYCIE NARZĘDZI

Producent rekomenduje używanie do tego celu rozpuszczalnika EKO-1. Z doświadczeń współpracujących z nami fachowców wynika, że doskonale w tej roli sprawdza się także większość powszechnie stosowanych rozpuszczalników do farb ftalowych, rozpuszczalniki do wyrobów nitrocelulozowych a także uniwersalne.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!