Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
taśma maskująca papierowa 38 mm

Uniwersalna.
Taśma odcinająca
cena
5.90 PLNIlość:    

Papierowa maskująca taśma malarska. Występuje w 5 szerokościach: 19, 25, 30, 38 oraz 48 mm. Może być stosowana wewnątrz pomieszczeń oraz na zewnątrz pod warunkiem braku opadów atmosferycznych.

Standartowa taśma maskująca powinna być usuwana (szczególnie w zastosowaniach zewnętrznych) niezwłocznie po zakończeniu prac, które nie mogą trwać zbyt długo, zwłaszcza w miejscach silnie nasłonecznionych. Należy mieć na uwadze, że dłuższe utrzymywanie standartowych taśm maskujących na obrabianej powierzchni zawsze stwarza ryzyko wyschnięcia lub zwulkanizowania kleju, który potem (wraz z kawałkami taśmy) bywa trudny do usunięcia. Zawsze w takich przypadkach należy używać taśm przeznaczonych do stosowania długookresowego. Alternatywnie mozna stosować standartowe taśmy, jednakże wyłącznie pod warunkiem polegania na wyczuciu i doświadczeniu wykonawcy prac.

Najczęściej w naszej ofercie posiadamy standartowe taśmy renomowanej marki Blue Dolphin sygnowane ponizej widocznym logiem. Nie gwarantujemy jednak ciągłości dostaw wspomnianych taśm. Okresowo oferujemy w ich miejsce taśmy innych producentów. Zawsze się jednak staramy aby były to wyroby charakteryzujące się należytą jakością. O ile klientowi zależy na taśmie określonej marki to zalecamy zawsze uprzedni kontakt celem ustalenia jaką taśmą aktualnie dysponujemy w określonej szerokości. W galerii na dole strony prezentujemy przykładowe taśmy innych producentów, które miewamy w naszej ofercie.

Taśma malarska Blue Dolphin

WYMIARY TAŚM

Długość rolki 50 mb
Szerokość taśmy 19, 25, 30, 38, 48 mm

RATUNKU - JAK USUNĄĆ PRZYSCHNIĘTA TAŚMĘ ?!

Nasi klienci często o to pytają. Metod jest kilka - należy wybrać metodą prób odpowiednią w zależności od stopnia przyschnięcia taśmy oraz rodzaju podłoża. Cóż z tego, że usuniemy taśmę, jeżeli zniszczymy podłoże na którym była naklejona...

SKROBANIE

Bywa skuteczne na szkle oraz innych twardych i gładkich podłożach. Należy zwrócić uwagę, aby nasz skrobak nie był twardszy od podłoża uwalnianego z taśmy. W przypadku szyb doskonale sprawdza się ostrze stalowe. Dla ułatwienia taśmę możemy bezposrednio przed skrobaniem zwilżyć rozpuszczalnikiem do wyrobów nitrocelulozowych.

CHEMICZNE ROZMIĘKCZANIE KLEJU

Zdaje egzamin jedynie w przypadku taśm papierowych. Musimy oczywiście uważać, aby użyty rozpuszczalnik nie uszkadzał podłoża. W przypadku szeregu farb i lakierów jego dobranie może być trudne. Zawsze należy wykonać wcześniej próbę w mało widocznym miejscu, najpierw oczywiście odsłoniętym. Ocenę ewentualnych szkód, które wyrządził rozpuszczalnik możemy przeprowadzić dopiero po jego całkowitym wyschnięciu. Proponujemy kolejno używać (od najłagodniejszych):
    - rozpuszczalnika lakowego,
    - rozpuszczalnika ftalowo-karbamidowego,
    - acetonu,
    -rozpuszczalnika nitrocelulozowego,
    - żeli do usuwania farb (oczywiście na powierzchniach nie malowanych)

TERMICZNE ZMIĘKCZANIE KLEJU

Od tej metody powinniśmy zacząć w przypadku taśm wykonanych z PCV oraz LDPE (polietylenu). Bywa również użyteczne w pierwszym etapie przysychania taśmy papierowej. W zależności od stopnia przyschnięcia oraz odporności podłoża do ogrzewania wyschniętej taśmy mozemy kolejno używać: tamponu zwilżonego gorącą wodą, urządzenia do czyszczenia strumieniem pary, suszarki do włosów lub nawet opalarki (bardzo delikatnie). Przy pomocy urządzenia parowego doskonale usuwa się taśmy, którymi producenci okien zabezpieczają ościeżnice na czas montażu. Częstokroć od zakupu okien do ich montażu upływa sporo czasu, nie mówiąc już o pozostawieniu fabrycznej taśmy do czasu kompletnego wykończenia elewacji budynku.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.


Poniżej prezentujemy alternatywne marki taśm, jakie miewamy w swojej ofercie:
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!