Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
taśma Centerflex Tuff Tape 20 mb
niedostępny
Do łączenia płyt gipsowo kartonowych.
Taśma do łączenia płyt GK
cena
38.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Syntetyczna taśma Tuff Tape stanowiąca jeden z wyrobów firmy Strait-Flex International Inc. z Montany w USA przeznaczona jest do zabezpieczania połączeń płyt gipsowo kartonowych; płaskich oraz kątowych przy wzajemnych kątach płaszczyzn nie większych niż 180o. Doskonale zastepuje kątowniki aluminiowe, taśmy z wkładką aluminiową, taśmy z włókna szklanego oraz flizelinowe. Dzięki swojej wodoodporności może byś stosowana w miejscach narażonych na zamakanie, takich jak: łazienki, kabiny prysznicowe etc. Materiał, z którego wykonana jest taśma posiada unikalną strukturę, dzięki czemu z ławością tworzy sztywne i gładkie powierzchnie.

Strait Flex Tuff Tape

SPOSÓB UŻYCIA

W zależności od potrzeb taśmę Tuff Tape możemy stosować w postaci płaskiej lub jako kątownik wewnętrzny o dowolnym kącie rozwarcia. Stosując taśmę w formie kątowej należy ją wstępnie złożyć w środku szerokości a następnie wyprostowac i przykleić, dociskając do kąta wewnętrznego. Zagięta taśma swoją sztywnością w pewnym stopniu przypomina aluminiową listwę katową, tym niemniej dopasowując taśmę należy zwrócić uwagę aby przyklejając ją zachować linię prostą na załamaniu. Szpachlując powierzchnię przyklejonej już taśmy nie należy wypełniać kąta wewnętrznego na powierzchni taśmy masą gipsową. Dzięki temu w prosty sposób uda się zachować prostą połączenia obydwu płaszczyzn.

Do przyklejania i szpachlowania taśmy należy zastosować wolno wiażącą masę gipsową jak np. gips szpachlowy lub modyfikowaną szpachlę gipsową (Cekol, Atlas Gipsar etc.)

Tuff tape jako kątownik

Kolejność czynności:

1. Przygotuj odcinek taśmy odpowiedniej długości przycinając końce pod kątem 45 stopni. Kątowe przycięcie końców zapobiega tendencji do odspajania sie rogów taśmy od podłoża, tak jak to schematycznie pokazano na poniższej fotografii:

odcinek Tuff-tape

2. W celu przyklejenia taśmy nałóż na podłoże masę gipsową i umieść taśmę w miejscu przeznaczenia.

3. Usuń nadmiar masy gipsowej zwracając uwagę aby nie pozostawić pęcherzyków powietrza pod powierzchnią taśmy.

4. Pokryj taśmę warstwą masy gipsowej o grubości około 1 mm, do wyrównania z sasiadujacą płaszczyzną.

5. W razie potrzeby nałóż powtórnie nastepną warstwę masy szpachlowej.

6. Po całkowitym związaniu oraz wyschnięciu masy szpachlowej wyrównaj nierówności papierem ściernym o gradacji co najmniej 180. Ewentualną wewnętrzną linię zagięcia taśmy przeszlifuj krawędzią zgiętego papieru ściernego.

WYMIARY TAŚMY

  • szerokość: 57 mm
  • grubość: 0,36 mm
  • długość: 10mb lub 20 mb

rolka Tuff-tape


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!