Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Dekoral Akrylit W Kolor 5 l.
niedostępny
Lateksowa, odporna na szorowanie farba dyspersyjna do wnętrz. Kilkadziesiąt kolorów.
cena
94.90 PLN

 

Ilość:    
UWAGA:         Tę pozycję asortymentową możemy Państwu wysłać wyłącznie przesyłką kurierską.

 

PRZEZNACZENIE

Lateksowa, wysokogatunkowa, odporna na szorowanie farba Dekoral Akrylit W przeznaczona jest do dekoracyjnego malowania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Dzięki użyciu wyskogatunkowej żywicy lateksowej zapewniona została możliwość czyszczenia ścian na mokro, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego efektu matowej powierzchni oraz prawidłowego “oddychania” podłoża. Paleta 66 starannie skomponowanych kolorów pozwala zaaranżować wygląd pomieszczenia zgodnie z nawet bardzo wygórowanymi oczekiwaniami.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI DO MALOWANIA

Sposób przygotowania powierzchni zależy w najwiekszym stopniu od jej rodzaju oraz stanu w momencie rozpoczynania prac malarskich. Doświadczenie malarza każdorazowo wskaże najlepszy sposób postępowania. Zawsze należy pamiętać, aby podłoże było czyste i suche a ewentualne wady powierzchni wyszpachlowane.

- istniejące wymalowania farbami klejowymi należy jak najdokładniej usunąć.

W celu określenia, czy znajdująca sie na powierzchni farba jest farbą klejową można wykonać próbę polegającą na przyłożeniu na chwilę do powierzchni ściany lub sufitu lekko nawilżonej ściereczki. W przypadku farby klejowej, potarcie ściereczką nawilżonej powierzchni spowoduje obfite zabrudzenie ściereczki farbą. W przypadku farb dyspersyjnych, na które można nakładać farbę Dekoral Akrylit W, proces wysychania jest nieodwracalny i ściereczka pozostanie nie zabarwiona. Mogą sie na niej znaleźć jedynie zabrudzenia obecne na powierzchni ściany ale nie farba z poprzedniego wymalowania.

- podłoża malowane mocnymi, dobrze przylegającymi farbami dyspersyjnymi wystarczy umyć i odtłuścić przy użyciu wody z dodatkiem detegrentu.

- silnie chłonne podłoża, takie jak: nowe lub nigdy nie malowane tynki, gładzie gipsowe i płyty gipsowo-kartonowe należy zagruntować. Nowe tynki wapienno cementowe należy malować nie wcześniej niż po upływie miesiąca od ich nałożenia tj. dopiero po zakończeniu procesu karbonizacji wierzchniej warstwy tynku.

- występujące ewentualnie plamy, przebarwienia i zacieki nalezy zaizolować jednym z przeznaczonych do tego celu preparatów.

NAKŁADANIE FARBY

Farbę Dekoral Akrylit W nakładamy przy pomocy pędzla, wałka malarskiego lub natrysku. Jeżeli zachodzi konieczność nałozenia drugiej warstwy to powinna być nakładana po dokładnym wyschnięciu poprzedniej, co w typowych warunkach jest możliwe najwcześniej po około 2 godzinach. W razie istotnej potrzeby (silnie chłonne podłoże, niepełne rozpływanie powłoki, ślady narzędzia malarskiego na utworzonej powłoce) farbę można rozcieńczyć, dodając maksymalnie 5% wody.

KOLORYSTYKA

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby kolory prezentowane na ekranie były możliwie najwierniejsze. Ich definicje wyrażone w formie elektronicznej są zgodne z udostepnionymi przez producenta wzorcami. Niestety, ze względu na różnorodność stosowanych monitorów i kart graficznych komputerów, nie możemy zagwarantować idealnej zgodności kolorów widocznych na ekranie z kolorami rzeczywistych produktów oświetlonych w sposób taki sam, jak w miejscu planowanego wymalowania. W związku z tym nie zalecamy podejmowania ostatecznej decyzji w oparciu o kolory widoczne na ekranie.

Jeżeli mają Państwo możliwość odwiedzić nas osobiście, to w sklepie można obejrzeć, zarównie w świetle naturalnym jak i sztucznym, wierne, wymalowane farbą, próbki każdego koloru.

kandyzowana żurawina
prowansalska lawenda
różany kwarc
porcelanowy róż
srebrzysta szarość
miętowy drops
zielone lato
makowa czerwień
mus truskawkowy
tutti-frutti
nektar brzoskwiniowy
lody waniliowe
kogel-mogel
cytrynowa beza
słodkie toffi
gorący piasek
minimalistyczny beż
latte macchiato
delikatny pergamin
kwiat wiśni
mus jagodowy
szary klasyczny
czerwień Pompei
cafe latte
kwitnąca magnolia
bita śmietana
brzoskwiniowy jasny
bajkowy róż
wrzosowy pastelowy
morska bryza
niezapominajka
miętowa herbata
eukaliptus
pomarańczowy jasny
brzoskwiniowy pastelowy
narcyz
piasek pustyni
jesienna mgła
żółty słoneczny
groszkowy pastelowy
łososiowy
promień słońca
zielone wzgórze
zieleń opuncji
zielony oliwkowy
zieleń Amazonii
zielony kiwi
lodowy błękit
magiczny fiolet
kawowa pralinka
ciepłe kakao
meksykańskie chili
morelowy krem
pachnący cynamon
cappuccino
indiańskie lato
soczysty melon
beżowy jasny
burza piaskowa
miodowy
miodowy pastelowy
migdałowy
złocisty szafran
klasyczny alabaster
słoneczny blask
szary platynowy


 
Zobacz także kolory z kolekcji Fashion Ewy Minge  


 

PARAMETRY TECHNICZNE

wydajność do 14 m2/l. w jednej warstwie
wyglad powłoki matowa
rodzaj żywicy lateksowa
zalecana ilość warstw 1 lub 2
odporność na szorowanie klasa 3 w/g PN-EN 13300
Czas schniecia powłoki, 23°ą2°C, 2 godziny
rozcieńczalnik woda
zalecana temperatura podczas malowania +5° do +30°C.
temperatura przechowywania powyzej 0°C.
Dostępne opakowania: 2,5 L 5,0 L.


© 2013 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!