Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Dekoral Akrylit W Fashion Collection 2.5 l.
niedostępny
Lateksowa, odporna na szorowanie farba dyspersyjna do wnętrz. Kolory z kolekcji Ewy Minge.
Fashion Collection - przykładowy kolor
cena
56.90 PLN

 

Ilość:    
UWAGA:    Tę pozycję asortymentową możemy Państwu wysłać wyłącznie przesyłką kurierską.

 

PRZEZNACZENIE

Lateksowa, wysokogatunkowa, odporna na szorowanie farba Dekoral Akrylit W Fashion Collection przygotowana została do dekoracyjnego malowania powierzchni sufitów a przede wszystkim ścian wewnątrz pomieszczeń. Dzięki użyciu wyskogatunkowej żywicy lateksowej zapewniona została możliwość czyszczenia ścian na mokro, przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego efektu matowej powierzchni oraz prawidłowego “oddychania” podłoża. Skład chemiczny farby jest skomponowany w ten sposób aby zminimalizować ryzyko uczuleń. Jej hypoalrgiczność została potwierdzona przeprowadzonymi badaniami.

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Sposób przygotowania powierzchni zależy w najwiekszym stopniu od jej rodzaju oraz stanu w momencie rozpoczynania prac malarskich. Doświadczenie malarza każdorazowo wskaże najlepszy sposób postępowania. Zawsze należy pamiętać, aby podłoże było czyste i suche a ewentualne wady powierzchni wyszpachlowane.

- istniejące wymalowania farbami klejowymi należy jak najdokładniej usunąć.

W celu określenia, czy znajdująca sie na powierzchni farba jest farbą klejową można wykonać próbę polegającą na przyłożeniu na chwilę do powierzchni ściany lub sufitu lekko nawilżonej ściereczki. W przypadku farby klejowej, przetarcie ściereczką zwilżonej powierzchni spowoduje obfite zabrudzenie ściereczki farbą. W przypadku farb dyspersyjnych, na które można nakładać farbę Dekoral Akrylit W Fashion Collection, proces wysychania jest nieodwracalny i ściereczka pozostanie nie zabarwiona. Mogą sie na niej znaleźć jedynie zabrudzenia obecne na powierzchni ściany ale nie farba z poprzedniego wymalowania.

- podłoża malowane mocnymi, dobrze przylegającymi farbami emulsyjnymi wystarczy umyć i odtłuścić np. przy użyciu wody z dodatkiem detegrentu.

- występujące ewentualnie na przygotowanej powierzchni plamy, przebarwienia lub zacieki należy zaizolować jednym z przeznaczonych do tego celu preparatów.

- silnie chłonne podłoża, takie jak: nowe, nigdy nie malowane tynki, gładzie gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe należy zagruntować. Nowo położone tynki wapienno cementowe należy malować nie wcześniej niż po upływie 4 tygodni od ich nałożenia, a więc dopiero po zakończeniu procesu karbonizacji wierzchniej warstwy tynku.

MALOWANIE

Farbę Dekoral Akrylit W Fashion Collection nakładamy przy pomocy wałka malarskiego, pędzla lub natrysku. W olbrzymiej wiekszości przypadków malarze używają do nakładania tej farby wałków, gdyż w przypadku tej farby aplikacja przy użyciu tego narzędzia jest najłatwiejsza.

Jeżeli zachodzi konieczność nałożenia drugiej warstwy to powinna być nakładana po dokładnym wyschnięciu poprzedniej, co w typowych warunkach jest możliwe najwcześniej po około 2 godzinach. W razie istotnej potrzeby (silnie chłonne podłoże, niepełne rozpływanie powłoki, ślady narzędzia malarskiego na utworzonej powłoce) farbę można rozcieńczyć, dodając maksymalnie 5% wody.

KOLORYSTYKA

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby kolory prezentowane na ekranie Państwa monitora były maksymalnie wierne. Wyrażone w formie cyfrowej w kodzie strony są zgodne z udostępnionymi przez producenta wzorcami. Ze względu na różnorodność stosowanych monitorów i kart graficznych komputerów, nie możemy mimo to zagwarantować idealnej zgodności kolorów widocznych na ekranie z kolorami rzeczywistych produktów oświetlonych w sposób występujący w miejscu planowanego wymalowania. W związku z tym nie polecamy podejmowania ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego koloru w oparciu o kolory widoczne na ekranie.

Jeżeli mają Państwo możliwość odwiedzić nas osobiście w Radomiu, to w sklepie mogą Państwo obejrzeć, zarówno w świetle naturalnym jak i sztucznym, wierne, wymalowane farbą, próbki każdego koloru.

natchnienie
cytrynowy tiul
jedwabny popiel
słoneczny len
karmelowy zamsz
ekspresja
blue jeans
kawowy welur
zapach mchu
szyfonowy beż
intuicja
odwaga
żakardowy amarant
batystowy fiolet
czekofashion
monsunowa zieleń
piękno
soczysta pomarańcza
harmonia
satynowy wrzos
atłasowy grafit
energia
limonkowa tafta
koronkowy róż
czerwień flamenco
beżowy kaszmir
optymizm
muślinowy turkus
aksamitny burgund
tweedowa zieleń
sztruksowy brąz
naturalna bawełna
lawendowy welwet
perłowa organza
lazurowy szantung
butelkowy adamaszek
cytrusowa żorżeta
miętowy jersey
pomarańczowa angora
błękitny denim

Zobacz także kolory kolekcji podstawowej

DANE TECHNICZNE

wydajność do 14 m2/l. w jednej warstwie
wygląd powłoki matowa
rodzaj żywicy lateksowa
zalecana ilość warstw 1 lub 2
odporność na szorowanie klasa 3 w/g PN-EN 13300
Czas schnięcia powłoki w temp. 23°C, 2 godziny
rozcieńczalnik woda
zalecana temperatura podczas malowania +5° do +30°C.
temperatura przechowywania powyzej 0°C.
Dostępne opakowania: 2,5 L 5,0 L.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

inny kolor farby inny kolor farby inny kolor farby inny kolor farby
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!