Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Corina 0.5 l.
niedostępny
reaktywna farba gruntująca - także na rdzę
farba Corina
cena
16.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Farba Corina przeznaczona jest do gruntowania nie oczyszczonych całkowicie z rdzy powierzchni stalowych i żeliwnych a także do powierzchni wykonanych z:
- aluminium
- ocynkowanej stali
- cynku
- aluminium
- stopów cynkowo aluminiowych
- stopów żelaza i cynku

Może być stosowana do zabezpieczania częściowo skorodowanych powierzchni a także wyżej wymienionych materiałów - również w przypadku, gdy będą narażone na działanie benzyny oraz olejów mineralnych. Celem zastosowania Coriny, w odróżnieniu od innych popularnych farb podkładowych ogólnego stosowania, jest przetworzenie nie doczyszczonej korozji lub uzyskanie wstępnej powłoki na powierzchni metali nieżelaznych, charakteryzujących się słabą przyczepnością powszechnie stosowanych farb.

Jak wynika z doświadczenia naszych klientów, Corina w odróżnieniu do innych farb przetwarzających produkty korozji, nie posiada silnych skłonności do złuszczania innych rodzajów farb. Pozwala to na względnie bezpieczne jej stosowanie także w przypadku powierzchni uprzednio malowanych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Przeznaczoną do malowania powierzchnię należy oczyścić z luźno przylegających produktów korozji a także nie związanych dobrze z podłożem resztek poprzednich powłok malarskich. Podłoża aluminiowe zaleca się przeszlifować celem usunięcia warstwy tlenków utrudniajacych chemiczne związanie farby z powierzchnią metalu. Zgodnie z zasadami sztuki malarskiej z podłoża należy usunąć zabrudzenia olejami, smarami, solą, woskami, tłuste plamy oraz kurz.

MALOWANIE

Przystępując do prac malarskich Corinę nalezy wymieszać a w porze zimowej do podgrzać do temperatury +15oC. Do jej nakładania mozna używać pędzli, wałków malarskich lub pistoletu lakierniczego (natrysk pneumatyczny lub hydrodynamiczny). W razie konieczności zmniejszenia gęstosci farby oraz do mycia narzędzi należy używać denaturatu lub dedykowanego rozpuszczalnika. Prace należy prowadzic w temperaturze nie niższej od +1oC. i wilgotności względnej nie przekraczajacej 95%. Producent dopuszcza malowanie lekko zawilgoconego podłoża. W zależności od stopnia narażenia korozyjnego oraz mechanicznego malowanej powierzchni zaleca się nałożenie 1 lub 2 warstw Coriny.

NAKŁADANIE FARBY NAWIERZCHNIOWEJ

Na wyschniętą, zagruntowaną przy użyciu Coriny powierzchnię, można nakładać wszelkiego rodzaju rozpuszczalnikowe farby nawierzchniowe (za wyjątkiem farb nitrocelulozowych) po upływie 24 godzin. W szczególności farba poże być stosowana jako podkład pod farby ftalowe, olejne, poliwinylowe, chlorokauczukowe, masy bitumiczne a także masy ogniochronne i głuszące.

DANE TECHNICZNE

- wydajność (jedna warstwa) - 10m2
- ciężar właściwy: 1,3 kg/l
- pyłosuchość: 20 minut
- czas pełnego schnięcia - 5 godzin
- nakładanie kolejnej warstwy - po 5 godzinach
- nakładanie farby nawierzchniowej - po 24 godzinach
- odporność temperaturowa - 120 st. C.
- kolor: czerwony tlenkowy

© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!