Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
gips szpachlowy F Dolina Nidy 5 kg

Do łączenia płyt gipsowo kartonowych.
cena
13.90 PLNIlość:    

PRZEZNACZENIE

Gips szpachlowy F służy do wypełniania łączeń płyt gipsowo-kartonowych z użyciem taśm zbrojących, maskowania wkrętów na powierzchni płyt gipsowo-kartonowych oraz do wypełniania niewielkich ubytków powierzchni tynków gipsowych. Nie powinien byc stosowany na podłoża drewniane, metalowe oraz z tworzyw sztucznych.


WŁAŚCIWOŚCI

- uelastyczniony polimerami - mikrozbrojony włóknami celulozowymi - bardzo dobra przyczepność do podłoża - grubość warstwy do 10 mm


PRZYGOTOWANIE MASY SZPACHLOWEJ

Gips szpachlowy F wsypać powoli do wody w proporcji 0,8 litra wody na 1 kilogram gipsu, pozostawić na 5 do 10 minut a następnie wymieszać aż do uzyskania jednorodnej masy. Uzyskaną zaprawę należy zużyć w ciągu 60 minut.


SPOSÓB UŻYCIA

Stosowanie taśmy papierowej lub flizeliny

Łączenie płyt - nakładanie szpachli gipsowej

Na powierzchnię pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi należy nałożyć masę gipsową.

Nałożona szpachla gipsowa

Następnie należy rozprowadzić masę, wciskając ją między płyty.

Wklejona taśma fliselinowa

Do powierzchni masy gipsowej znajdującej się pomiędzy płytami przyłożyć taśmę
i wcisnąć ją tak aby przylegała do powierzchni gipsu bez fałd oraz wybrzuszeń.

Suszy tynk - szpachlowanie taśmy

Następnie powierzchnię taśmy pokryć cienką warstwą masy gipsowej.

Stosowanie taśmy z siatki samoprzylepnej

W przypadku taśmy siatkowej postępujemy podobnie, zaczynając jednak od naklejenia taśmy na powierzchnię krawędzi płyt. Następnie wypełniamy zagłębienie masą gipsową wciskając ją dokładnie przez oczka siatki.

W obydwu wyżej opisanych przypadkach po związaniu masy ponownie nanieść nową jej porcję warstwą o szerokości około 5 cm większej niż poprzednia i zaczekać do wyschnięcia. Warstwę wykończeniową nałożyć do zlicowania z płaszczyzną płyt gipsowo kartonowych a następnie, po związaniu i wyschnięciu masy gipsowej przeszlifować. Unikać nadmiernego i gwałtownego ogrzewania pomieszczenia bezpośrednio po spoinowaniu. Właściwa temperatura powietrza powinna zawierać się w granicach od 10 do 25 stopni C.


WYDAJNOŚĆ

W typowym zastosowaniu, jakim jest spoinowanie połączeń płyt gipsowo-kartonowych zużycie wynosi około 0,5 kg na 1 mb spoiny.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!