Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Poxilina 70 g.
niedostępny
Chemoutwardzalna masa do uszczelniania i napraw.
poxilina
cena
13.90 PLNIlość:    

WŁAŚCIWOŚCI

Stosuje się ją na zimno, posiada konsystencję masy plastycznej a po związaniu uzyskuje twardość metalu. Po upływie 1 godziny można ją piłować, przewiercać oraz obrabiać zwykłymi narzędziami. Nie kurczy się i nie rozciąga, jest dobrym izolatorem elektrycznym, nie zawiera rozpuszczalników. Nie spływa z powierzchni pionowych, jest wytrzymała na działanie kwasów i rozpuszczalników.

ZASTOSOWANIE

Uszczelnia i naprawia rury, wszelkiego rodzaju urządzenia sanitarne, zbiorniki na paliwo, itp. Można ją stosować w modelarstwie artystycznym, do uzupełniania brakujących fragmentów różnych przedmiotów, itp.

SPOSÓB UŻYCIA

Należy zadbać, aby powierzchnie do sklejania były czyste, suche, niezatłuszczone i niezardzewiałe. Z każdego ze znajdujących się w tym samym opakowaniu składników A i B odkroić po jednym równym kawałku . Nie zużytą część składników można przechować – w dokładnie zamkniętej torebce - do późniejszych zastosowań. Ugniatać masę przez 2 minuty, aż do momentu otrzymania jednolitego koloru. Nanieść masę na powierzchnię przygotowaną do naprawy. Nie poddawać naprawianej części żadnym działaniom w ciągu 10 minut pozwalając tym samym na dobre związanie naniesionej masy. Bezpośrednio po zakończonej pracy umyć ręce ciepłą wodą i mydłem.

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

Jeśli zamierzamy naprawiać rury wodociągowe lub kanalizacyjne należy uprzednio zamknąć dopływ wody, a następnie osuszyć naprawianą część, używając do tego np. suszarki do włosów. Po dokonanej naprawie odczekać 1 godzinę i następnie otworzyć dopływ wody. Jeśli naprawiany był zbiornik, zlewozmywak lub inne urządzenie sanitarne w części wewnętrznej można rozpocząć ich użytkowanie praktycznie bezpośrednio, albowiem POXILINA Ž wiąże nawet pod wodą. Aby zalepić otwór, należy go szczelnie wypełnić POXILINĄ.

Jak można polepszyć przyczepność tzw. trudnych powierzchni ?

W przypadku powierzchni trudnych (np.: brąz, blacha galwanizowana, stal nierdzewna, ołów) można uzyskać bardzo dobrą przyczepność nanosząc przed zastosowaniem POXILINY cienką warstwę innego dwuskładnikowego kleju kontaktowego.

OSTRZEŻENIA

  • Substancja drażniąca. Zawiera żywicę epoksydową, merkaptan polimeryczny, III – rzędową aminę.
  • Przechowywać poza zasięgiem dzieci.
  • Unikać zanieczyszczenia skóry i oczu. Działa drażniąco na oczy i skórę.
  • Może powodować uczulenie w przypadku dłuższego kontaktu ze skórą. Aby tego uniknąć należy używać rękawic.
  • Zanieczyszczoną skórę przemywać dużą ilością letniej wody.
  • W przypadku zanieczyszczenia oczu przemywać natychmiast dużą ilością letniej wody, zwrócić się o pomoc lekarską.


Atest PZH HK/W/ 0688/01/99


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!