Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
impregnat Drewnochron Grunt 0,75 l.

Bezbarwny impregnat do drewna.
cena
22.90 PLNIlość:    

Zastosowanie

Impregnat DREWNOCHRON Grunt przeznaczony jest do malowania surowego drewna w celu jego ochrony przed szkodnikami biologicznymi jak: grzyby, pleśnie i owady a także warunkami atmosferycznymi. Producent zaleca jego stosowanie szczególnie w przypadku drewna drzew iglastych. Może być stosowany na zewnątrz pomieszczeń między innymi na drewniane elementy stolarki budowlanej, altany, pergole, konstrukcje stropów i dachów ale także w pomieszczeniach nie przeznaczonych na stały pobyt ludzi (np. poddasza, strychy, pomieszczenia gospodarcze).

Od czasu, gdy właściciel marki Drewnochron zrezygnował z produkcji podstawowego impregnatu Extra w wersji bezbarwnej, nasi klienci używają także Drewnochronu Grunt do konserwacji oraz renowacji powierzchni wcześniej zabezpieczonych Drewnochronem Extra - najczęściej wtedy, gdy chcą uniknąć dodatkowego przyciemnienia powierzchni nowo nakładaną warstwą preparatu.

W związku z tym, że zaniechanie produkcji neutralnej kolorystycznie wersji impregnatu Extra wymusza na klientach chcących uniknąć nakładania na drewno typowej powłoki lakierowej konieczność stosowania wersji kolorystycznych (lub zastąpienia ich produktem bedących stricte preparatem podkładowym) proponujemy w opisanej sytuacji stosowanie produktu Dufa Holzlasur w wersji bezbarwnej. Dotychczasowe doświadczenia naszych klientów oraz współpracujących z nami zakładów stolarskich w kwestii łączenia obydwu preparatów są bardzo pozytywne.


Wydajność

Około 7 m2 z 1 litra środka przy dwukrotnym malowaniu.Sposób stosowania

Środek nanosi się na surowe, oczyszczone i odtłuszczone drewno za pomocą pędzla, przez nacieranie tamponem lub gąbką, ewentualnie przez zanurzanie. Nie stosować nakładania przez natrysk.

DREWNOCHRON Grunt nie wymaga rozcieńczenia, natomiast do mycia narzędzi poleca się stosować rozcieńczalnik do wyrobów ftalowych ogólnego stosowania.


Posiadane atesty

Wyrób posiada Ocenę Higieniczną nr B-357/96 wydany przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.


Wskazówki BHP i przeciwpożarowe

Surowce wchodzące w skład środka DREWNOCHRON są łatwopalne, wyrób należy do II klasy niebezpieczeństwa pożarowego. Środek DREWNOCHRON zawiera w swym składzie substancje biobójcze, dlatego malowanie należy przeprowadzać w rękawicach ochronnych. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą usunąć go natychmiast wodą z mydłem. Każdorazowo po zakończeniu pracy, należy dokładnie umyć ręce i twarz ciepłą wodą z mydłem. Zabronione jest palenie, używanie otwartego ognia, a także przechowywanie i spożywanie posiłków w pomieszczeniach, w których przechowywane lub wykonywane są prace ze środkiem DREWNOCHRON. Środka tego nie należy stosować do malowania elementów drewnianych mających bezpośredni kontakt z żywnością lub paszami. Po zastosowaniu preparatu wewnątrz pomieszczeń zamkniętych można je użytkować po zaniku specyficznego zapachu. Nieprawidłowe użycie produktu może spowodować podrażnienie oczu i skóry, ból głowy, ból brzucha, nudności.


© 2015 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!