Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Akrylux Dekoral 0,2 l.

Wygodne, niewielkie opakowanie uniwersalnej farby akrylowej.
cena
12.90 PLN

 

Ilość:    

RODZAJ WYROBU

Dekoral Akrylux będący dyspersyjną, kryjącą, wodorozcieńczalną farbą akrylową przeznaczony jest do dekoracyjnego malowania powierzchni zarówno wewnętrznych jak i narażonych działanie czynników atmosferycznych: drewnianych, wykonanych z materiałów drewnopochodnych a także metalowych, zagruntowanych innymi farbami lub podkładami antykorozyjnymi. Może być też stosowany do malowania wewnętrznych ścian pomieszczeń, dajac na powierzchni tynku efekt wizualnie zbliżony do lamperii olejnych - przy jednoczesnym braku uciążliwości związanych z emisją oparów rozpuszczalników podczas nakładania oraz schnięcia wyrobu.

Dzięki stosunkowo niewielkiej grubości uzyskiwanej powłoki, a co za tym idzie niskim tłumieniu przenikania ciepła, kolorowe farby Dekoral Akrylux doskonale nadają się do malowania kaloryferów wodnych systemów centralnego ogrzewania. Ze względu na możliwość przyspieszonego żółknięcia w podwyższonej temperaturze, do malowania grzejników na biało zalecamy raczej specjalną emalię Dekoral do kaloryferów.

Dekoral Akrylux posiada certyfikat zgodnosci z normą EN71-3, dzięki czemu może być używany także do malowania zabawek.


KOLORYSTYKA

Tablica ma charakter poglądowy - całkowicie precyzyjne odwzorowanie kolorów farby akrylux na ekranie monitora nie jest możliwe ze względu na różnorodność stosowanych monitorów i kart graficznych oraz parametry regulacji wspomnianych podzespołów. Przygotowując poniższą tabelę kolorów kierowaliśmy się sposobem odwzorowania kolorów stosowanym przez producenta wyrobu w jego materiałach dystrybuowanych drogą elektroniczną. Większość kolorów produkowana jest w wersji satynowej (półmat), niektóre z nich charakteryzują się jednak głębokim matem - zaznaczyliśmy to obok nazwy koloru.

czarna materia (mat)
czarna magia
szach mat (mat)
w dechę
jakiś kosmos
nabity w butelkę
ale czad
płachta na byka
szara komórka
pączek w maśle
dobry materiał (mat)
kawa na ławę
oliwa sprawiedliwa
siwy dym
musztarda po obiedzie
aromat mięty (mat)
różany poemat (mat)
temat rzeka (mat)
fajny klimat (mat)
cicha woda
pryzmat słońca (mat)
lody z automatu (mat)
jak na lato
czysta kartka
koziołek matołek (mat)
białe szaleństwo

 

A oto poprzednia paleta kolorów Akrylux-u. Wszystkie z nich produkowane były wyłącznie w wersji satynowej. Większość z tych kolorów nie jest już niestety dostępna:

biały
krem orzechowy
cafe latte
babie lato
szary platynowy
lodowy błękit
kremowo-beżowy
łososiowy
bajkowy róż
brązowo mahoniowy
czarny
słoneczny blask
złocisty szafran
tropikalne mango
bursztynowy
pikantne chili
zielony leśny
groszkowy pastelowy

 

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI PODŁOŻA

Powierzchnię przeznaczoną do malowania należy dokładnie oczyścić, ewentualnie zaszpachlować ubytki a następnie przeszlifować celem usunięcia wszelkich nierówności oraz odtłuścić. Ze względu na brak w składzie emalii Akrylux agresywnych rozpuszczalników organicznych, jest ona szczególnie wrażliwa na jakiekolwiek pozostałości zanieczyszczeń tłuszczowych na powierzchniach przeznaczonych do malowania. W miejscach nie dość dokładnie odtłuszczonych często pojawia się w przyszłości zjawisko wycierania farby podczas mycia lub silniejszego pocierania uzyskanej powłoki malarskiej.

Drewno i materiały drewnopochodne narażone na warunki atmosferyczne należy wstępnie zagruntować bezbarwnym impregnatem do drewna.

Podłoża stalowe i żeliwne eksploatowane na zewnątrz lub w warunkach podwyższonej wilgotności powinny być zagruntowane farbą antykorozyjną.

Tynki wewnętrzne należy dokładnie odpylić i zagruntować.


NAKŁADANIE WYROBU

Prace należy prowadzić przy temperaturze podłoża od +10 °C do +25 °C. Przed rozpoczęciem nakładania, Dekoral Akrylux należy dokładnie wymieszać. W zależności od rodzaju używanego narzędzia malarskiego, sposobu nakładania oraz chłonności podłoża, farbę można rozcieńczyć wodą, nie więcej jednak niż w ilości 2% . Bywa to celowe najczęściej podczas malowania metodą natrysku. Pokrywaną powierzchnię należy malować dwukrotnie, zachowując pomiędzy nakładaniem kolejnych powłok odstęp co najmniej 4 godzin. Narzędzia malarskie oraz ewentualne zabrudzenia do czasu wyschnięcia wyrobu dają się oczyścić wodą z ewentualnym dodatkiem mydła lub detergentu. Po zakończeniu procesu schnięcia powłoka staje się całkowicie wodoodporna.


PARAMETRY TECHNICZNE

Ilość warstw: minimum 2
Temperatura aplikacji: +10° C do +25° C.
Czas schnięcia: około 4 godziny
Gęstość [+20°C.]: 1,05 - 1,35 g/cm3
Wydajność: maksymalnie do 16 m2/l.
Sposób nakładania: pędzel, wałek lub natrysk


UWAGA:
Produkt wodorozcieńczalny, ulega nieodwracalnemu zniszczeniu po przemarznięciu. Przechowywać w temperaturze powyżej 0°C.


Poprzednia wersja opakowania
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!