Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Rollputz DUFA D11 - 16 kg
niedostępny
Akrylowy tynk strukturalny
Rollputz Dufa
cena
99.80 PLNIlość:    

RODZAJ WYROBU

Wodorozcieńczalny, barwiony tynk dekoracyjny na bazie żywic akrylowych, stosowany do wewnątrz. Może być nakładany natryskowo lub ręcznie. Daje możliwość wykonywania wykonywania wielu struktur ozdobnych przy użyciu wałków o różnych fakturach, kielni, pac tynkarskich itp. narzędzi. Wykonane przy jego użyciu wyprawy tynkarskie charakteryzują się dużą wytrzymałością, odpornością na uderzenia oraz ścieranie.

KOLORYSTYKA

Fabrycznie biały tynk może być barwiony na wiele kolorów przy użyciu past pigmentowych Vollton und Abtonfarbe. Istnieje także możliwość zamówienia tynku gotowego, zabarwionego od razu na żądany kolor. Operacja barwienia jest bezpłatna, klient płaci jedynie za zużyte do jej wykonania pigmenty.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻY

Należy pamiętać o konieczności dokładnego wyrównania płaszczyzny podłoża bez względu na jego rodzaj. Masa tynkarska powinna tworzyć jedynie fakturę a nie służyć do wyrównywania ubytków. W celu przygotowania podłoża można użyć dowolnej masy wyrównującej, tradycyjnego tynku cementowego lub szpachlówki. Należy pamiętać, aby nie używac mas zawierających w swym składzie gips na powierzchniach które mogą być narażone na zawilgocenie. Niezależnie od wyrównania płaszczyzny, w zależności od rodzaju podłoża należy:

Mocno chłonne tynki

Luźne, słabo związane, pylące powierzchnie tynku zetrzeć szczotką, a następnie wzmocnić przez zagruntowanie odpowiednim środkiem.

Powierzchnie gazobetonowe

Podłoże oczyścić z kurzu a następnie zaimpregnować.

Beton

Usunąć zabrudzenia szalunkowe.Ubytki uzupełnić zaprawą wyrównującą. Zastosować środek gruntujący np. DUFA Tiefgrunt, Atlas Unigrunt itp.

Płyty eternitowe

Odkurzyć a następnie zagruntować.

Stare tynki i powierzchnie malowane farbami emulsyjnymi.

Powierzchnię dokładnie odkurzyć, słabo związane farby usunąć mechanicznie, ścianę zmyć, osuszyć i zagruntować.

Tapety

Usunąć pozostałości kleju, ściany zmyć, osuszyć a następnie wzmocnić przez zagruntowanie.


PROWADZENIE PRAC

Gotowy do użycia tynk ozdobny należy nakładać w stanie nierozcieńczonym przy pomocy pacy ze stali nierdzewnej, wałka lub agregatem natryskowym. Po nałożeniu tynku należy natychmiast przystąpić do jego strukturowania. Podobnie jak wszystkie produkty na bazie żywic akrylowych, tynk Rollputz nie może być nakładany w pełnym słońcu ani w temperaturze poniżej +5oC. Przy produkcji tynku stosuje się jako wypelniacz granulat mineralny, który może posiadać różne odcienie. Uzycie tynków wykonanych z różnych granulatów może doprowadzić do powstania niejednobarwnej powłoki. W związku z tym należy zwracać uwagę, aby tynk nałożony na tę samą powierzchnię pochodził z tej samej produkcji (zgodne numery serii, drukowane przez producenta na etykiecie).

WYDAJNOŚĆ

Zużycie uzależnione jest od rodzaju struktury, którą zamierzamy uzyskać oraz od rodzaju i jakości podłoża. Przeciętnie waha się w granicach 1,5 - 3 kg/m2. Dokładniej zużycie można ustalić robiąc próbne tynkowanie na fragmencie obiektu.

CZAS WIĄZANIA

W temperaturze +20oC. i 65% wilgotności powietrza, pełne związanie tynku następuje po 24 godzinach. Przy niższej temperaturze i większej wilgotności czas wiązania ulega wydłużeniu.

CZYSZCZENIE NARZĘDZI

Natychmiast po użyciu wodą. Podczas przerw w trakcie prowadzenia prac narzędzia należy umieszczać w wiadrach z wodą.

PRZECHOWYWANIE

W szczelnie zamkniętych pojemnikach, w chłodnych pomieszczeniach. Chronić przed mrozem oraz silnym nasłonecznieniem.

OPAKOWANIA

Wiadra z tworzyw sztucznych o poj. 16 kg.

Ocena PZH 620/B - 319/92


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!