Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
taśma antyrysowa 10 mb
niedostępny
Do maskowania rys na tynku
cena
9.80 PLNIlość:    

Fotografia przedstawia przyładową taśmę opisywanego typu. Faktycznie dostępna w ofercie taśma może pochodzić od innego producenta, różniąc się nieznacznie wyglądem.

Taśma służąca do naprawy i maskowania rys oraz pęknięć. Wykonana z bardzo cienkiej tkaniny z włókna szklanego pokrytej warstwą samoprzylepnego kleju. Tego rodzaju taśmy są stosowane najczęściej w przypadku kiedy rysy lub pęknięcia pojawiają się na wykończonej powierzchni gładzi gipsowej lub połączeniach płyt gipsowo-kartonowych. Zastosowanie typowego bandaża w formie siatki z włókna szklanego wymagałoby nałożenia dodatkowej, nie licującej z całą płaszczyzną, warstwy szpachli lub wstępnego wykonania bruzdy o głębokości pozwalającej na pomieszczenie bandaża wraz z warstwą szpachlówki. Taśma wykonana z cieniutkiej włókniny pozwala na uniknięcie dodatkowych prac, mieszcząc się całkowicie w grubości farby nakładanej po jej przyklejeniu.

SPOSÓB UŻYCIA

Powierachnia przeznaczona do naklejenia taśmy powinna być zwarta, czysta i pozbawiona jakichkolwiek śladów zapylenia lub kurzu. Zwykle korzystne jest jej wcześniejsze, bardzo delikatne zagruntowanie którymkolwiek z płynów gruntujących stanowiących dyspersję żywicy akrylowej np. Atlas Unigrunt bądź Anserglob. Taśmę naklejamy na dokładnie wyschniętą powierzchnię, bardzo dokładnie dociskając, a następnie malujemy farbą dyspersyjną farbą nawierzchniową razem z przylegającymi powierzchniami lub całą płaszczyzną.

Zastosowanie taśmy

Na fotografii powyżej pokazany jest przykład wykonanej naprawy. Prawidłowo przyklejona taśma pozostaje praktycznie niewidoczna pod warstwą farby. W części środkowej widzimy fragment nieprawidłowo naklejony na zapylone podłoże. Jak widać odspoił on się od powierzchni gładzi gipsowej podczas malowania taśmy.

Długość rolki 10 mb
Szerokość taśmy 50 mm

UWAGA:
Tego rodzaju taśmy, (w odróżnieniu od znacznie grubszych, częściej spotykanych, taśm flizelinowych przeznaczonych do szpachlowania) nie należy po naklejeniu szpachlować, gdyż zwykle w takim przypadku będzie się ona pod wpływem szpachli rozwarstwiać, powodując konieczność rozpoczęcia pracy od początku.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!