Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Uni Grunt Atlas 5 l.

Do gruntowania podłoży
Uni Grunt Atlas
Promocja !
cena
31.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Gotowa emulsja gruntująca służy do gruntowania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży betonowych, płyt cementowych i gazobetonu, płyt gipsowych, gipsowo-kartonowych, tynków gipsowych, cementowych i cementowo-wapiennych oraz innych podobnych podłozy. Dzięki dużej zdolności penetracji, wnika silnie w głąb wzmacniając podłoże i czyniąc je nienasiąkliwym. Jednocześnie wiąże wszelkie luźne cząsteczki znajdujące się na gruntowanej powierzchni.

WŁAŚCIWOŚCI

Emulsja gruntujaca ATLAS UNI-GRUNT zwiększa przyczepność powierzchni, jej elastyczność i odporność na zarysowania a także reguluje proces chłonności podłoża.Tynki i jastrychy pod wpływem działania emulsji wysychają równomiernie. Jednocześnie chroni ona podłoże przed szkodliwym działaniem wilgoci. Jej stosowanie ułatwia późniejsze odrywanie tapet przy ponownej renowacji powierzchni. Warstwa emulsji po wyschnięciu jest przezroczysta. Preparat jest niepalny. Nadaje się na ściany i posadzki wewnątrz i na zewnątrz budynków. Zagruntowana powierzchnia jest odporna na temperatury od - 20oC do +80oC.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być mocne, suche, oczyszczone z kurzu, brudu i śladów tłuszczu.

ZUŻYCIE

Średnio zużywa się 0,05 - 0,2 kg emulsji na 1m2.

NARZĘDZIA

Wałek lub pędzel malarski. Narzędzia należy czyścić wodą bezpośrednio po użyciu.

SPOSÓB UŻYCIA

Emulsję nanosi się na podłoże w postaci nie rozcieńczonej, jednokrotnie wałkiem lub pędzlem, jako cienką i równomierną warstwę. Na podłożach bardzo chłonnych i zmurszałych emulsję nanosimy powtórnie, poprzecznie do pierwszej warstwy. Użytkowanie powierzchni należy rozpocząć nie wcześniej niż po 24 godzinach od nałożenia preparatu. Uni-Grunt może byc stosowany przy temperaturach od +5oC do +25oC.

Wyrób posiada Ocenę Higieniczną Państwowego Zakładu Higieny nr B-877/93.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!