Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Papier ścierny na rzep

Średnica krążka 125 mm.
Papier ścierny
cena
0.70 PLN

 

Ilość:    

PRZEZNACZENIE

Papier ścierny (a właściwie płótno ścierne) ogólnego stosowania w postaci krążków o średnicy 125 mm na podłożu płóciennym, do stosowania przy użyciu szlifierek obrotowych, także w formie przystawek (tarcz) szlifierskich do wiertarek i szlifierek kątowych.


WŁAŚCIWOŚCI

Nadaje się do materiałów takich jak: drewno, drewnopochodne materiały konstrukcyjne (sklejka, MDF), wszelkiego rodzaju szpachlówki, farby i lakiery. W ograniczonym zakresie, w warunkach budowlanych, może być takze wykorzystywany do szlifowania metalu. Cechy użytkowe tego rodzaju papieru, a w szczególności półotwarta konfiguracja ziarna czynią go wyjątkowo użytecznym przy wszelkich pracach budowlanych.

Spodnia warstwa podkladu płóciennego posiada strukturę odpowiednią do mocowania krążka ściernego do narzedzi obrotowych wyposażonych w mocowanie typu rzep, jakie najcześciej występuje w popularnych przystawkach szlifierskich do wiertarek oraz szlifierek kątowych. W przypadku narzędzi o mocowaniu centralnym za pomocą wkręta i podkładki istnieje możliwość wykorzystania krążka pod warunkiem wykonania w nim centralnego otworu.

Jako materiał ścierny użyty został elektrokorund, który został wklejony w półotwartej konfiguracji ziarna (tzn. ziarno ścierne w znacznej części wystaje ponad powierzchnię żywicy). Tego rodzaju sposób mocowania ziarna zapewnia wysoką efektywność szlifowania. Pod względem chemicznym elektrokorund jest jedną z krystalicznych odmian tlenku glinu Al2O3

Dostępne w granulacje: 40, 60, 80, 100, 120, 150, 180 i 240.


ZALECANE NARZĘDZIA

- klocek szlifirski
- szlifierka obrotowa
- obrotowa przystawka szlifierska


Papier ścierny rzep - zastosowanie

© 2014 Copyright Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!