Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Ogniochron 1,2 kg
niedostępny
Likwiduje możliwość zapalenia, chroni przed szkodnikami i butwieniem.
Ogniochron
cena
17.90 PLNIlość:    

RODZAJ WYROBU

Jest to ognio- i biochronny solny impregnat do drewna i sklejki, przeznaczony do zabezpieczania więźby dachowej, deskowania dachów (poszycia), drewnianego szkieletu ścian. Jego producentem jest poznańska firma Altax. Działanie przeciwogniowe tego środka polega na poborze ciepła i obniżeniu stężenia tlenu i gazów palnych w strefie ognia. Po zabezpieczeniu impregnatem drewno i sklejka stają się materiałem niepalnym. Dodatkowo środek zabezpiecza przed działaniem grzybów domowych i owadów.

SPOSÓB UŻYCIA

Preparat aplikuje się zarówno metodami powierzchniowymi (smarowanie, natrysk, kąpiel), jak i wgłębnymi (impregnacja próżniowo-ciśnieniowa).

Metody powierzchniowe.
Ogniochron jest sprzedawany w postaci proszku - soli, z którego należy wykonać 30% roztwór wodny. Żeby zabieg odniósł pożądany skutek należy nanieść minimum: 200 g soli (w roztworze) na 1 m2 drewna (około 0,65 litra 30% roztworu)

Metoda wgłębna.
Tu stosuje się 10% roztwór wodny proszku. Należy wprowadzić minimum 40 kg soli na 1 m3 drewna; po zabiegu materiał pozostawić w przewiewnym i zadaszonym miejscu.

WSKAZANIA, PRZECIWWSKAZANIA

W obu przypadkach drewno poddawane impregnacji powinno być ostatecznie obrobione (by nie poddawać go wtórnej obróbce mechanicznej) i w stanie powietrzno-suchym, czyli o wilgotności 18-20%. Jak każdy preparat trójfunkcyjny (chroniący przed ogniem, grzybami i owadami) Ogniochron jest wymywalny przez wodę. Dlatego nie należy stosować go do impregnacji drewna narażonego na działanie wody i kontakt z gruntem.

SKŁAD CHEMICZNY

Sole amonowe kwasu fosforowego i siarkowego, mocznik, związki boru.

Atest PZH nr B-671/93
Aprobata Techniczna ITB AT-15-3261/98
Certyfikat IPTiF nr 4/E/94/97
Certyfikat Zgodności ITB 22/1999

© 2014 Copyright Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!