Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
zaprawa wyrównująca Atlas 10 kg

Wewnątrz i na zewnątrz. Już od 2 mm grubości.
zaprawa wyrównująca Atlas
cena
15.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS służy do wyrównywania powierzchni ścian przed położeniem plytek ceramicznych. Jako uniwersalna zaprawa budowlana znajduje zastosowanie przy murowaniu i szpachlowaniu powierzchni. Nadaje się do stosowania w mieszkaniach, kabinach natryskowych, mokrych pomieszczeniach przemysłowych, basenach i na elewacjach. Można nią również wypełniać niewielkie ubytki w ścianach.

WŁAŚCIWOŚCI

ZAPRAWA WYRÓWNUJĄCA ATLAS jest mrozoodporna. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zaprawa odznacza się dobrą przyczepnością do podłoża, jest wygodna i łatwa w użyciu, a stosowana jako podklad pod plytki ceramiczne pozwala na zaoszczędzenie kleju do glazury. Nie zawiera wlókien azbestowych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

ZAPRAWĘ WYRÓWNUJĄCĄ ATLAS stosuje się na podłożach suchych lub wilgotnych, wykonanych z muru ceglanego bądź betonu, tynku cementowo-wapiennego lub gazobetonu. Zaprawy tej nie stosuje się na podłożach drewnianych, metalowych, z tworzyw sztucznych oraz gipsowych. Podłoże musi być mocne i oczyszczone z kurzu, brudu, resztek farby olejnej lub emulsyjnej. Jeżeli istnieje potrzeba redukcji chłonności podłoża, zaleca sie stosowanie emulsji ATLAS UNI-GRUNT.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

Zaprawę przygotowuje się przez wsypanie gotowej mieszanki do wody i wymieszanie ręczne lub mechaniczne. Zaprawa nadaje sie do użycia zaraz po wymieszaniu i zachowuje swoje właściwości przez 4 godziny.

SPOSÓB UŻYCIA

Na przygotowane i ewentualnie zagruntowane podłoże zaprawę nanosi się za pomocą kielni lub gładkiej, stalowej pacy. Jednorazowo można nakładać warstwę zaprawy grubości max. 1,5 cm. Czas, który musi upłynąć od nałożenia zaprawy do momentu naklejania plytek, wynosi 5 godzin na każdy 1 cm grubości warstwy wyrównującej. Po krótkim czasie schnięcia zaprawy - ok. 30 do 90 min. ( w zależności od chłonności i temperatury podloża) zaprawę można zatrzeć i wygładzić za pomocą stalowej lub filcowej pacy. Nie należy zacierać powierzchni przed układaniem płytek ceramicznych. Przy wyrównywaniu większych powierzchni należy wykonać kielnią rysy dylatacyjne. Pełną wytrzymalość użytkową zaprawa osiąga po upływie 3 dni.

ZUŻYCIE

Średnio zużywa się 1,6 kg na 1 m2 i na każdy 1 mm grubości warstwy zaprawy.

NARZĘDZIA

Wiertarka z mieszadłem, kielnia lub paca stalowa. Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki związanej już zaprawy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po cemencie ATLAS SZOP.

OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg, 10 kg.
Paleta: 1050 kg w workach 25 kg, 1100 kg w workach 10 kg.

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Zaprawę należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, w suchych warunkach (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia zaprawy wynosi 6 miesiecy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.

UWAGA: Produkt zawiera cement. Reaguje z wodą alkalicznie, dlatego należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami należy skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Proporcje mieszanki

0.25 l wody na   1 kg zaprawy
2.50 l wody na 10 kg zaprawy
6.25 l wody na 25 kg zaprawy

Czas gotowości zaprawy do pracy  4 godziny
Czas otwarty pracy (minimum) 20 minut
Przyczepność minimalna 0,6 MPa
Temperatura przygotowania zaprawy od +50C do +250C
Temperatura podłoża od +50C do +250C
Odporność na temperatury od -200C do +600C
Układanie płytek ceramicznych po 5 godz. na 1 cm grub. warstwy wyrówn.
Wytrzymałość na ściskanie min. 12 MPa
Wytrzymałość na zginanie min  4 MPa
Gęstość zaprawy w stanie suchym  1,4 kg/dm3
Min. grubość warstwy zaprawy  2 mm
Max. grubość jednej warstwy zaprawy 15 mm

Aprobata Techniczna Instytutu Techniki Budowlanej nr AT-15-2622/97 i Ocenę Higieniczną Państwowego Zakładu Higieny nr 854/B-598/92.
Zgodność z DIN 18557, 18550, 18560.
Świadectwo nr 104/99 wydane przez Nord Bauinstitut Dessau GmbH.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!