Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana koszyk: 0.00  PLN - 0  kg
Strona główna -> Szpachlówki i gładzie -> do ścian
gips szpachlowy Dolina Nidy 25 kg  
na zamówienie
cena: 29.90 PLNIlość:    
gips szpachlowy
początek wiązania po 20 minutach

ZASTOSOWANIE

Gips szpachlowy ma zastosowanie jako uniwersalne spoiwo do prac remontowych i montażu prefabrykatów gipsowych. Stosuje się go również do wykonywania gładzi na podłożach betonowych i tynkach cementowo-wapiennych wewnątrz pomieszczeń.

WŁAŚCIWOŚCI

Gips szpachlowy jest suchą mieszanką, produkowaną na bazie gipsu naturalnego z dodatkiem środków modyfikujących. Zaprawa z gipsu szpachlowego jest plastyczna i łatwa w obróbce. Charakteryzuje się wydłużonym czasem wiązania i dobrą przyczepnością do podłoży.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Gips szpachlowy stosuje się na podłoża wykonane z betonu, tynku cementowo-wapiennego lub gipsu. Zaprawy tej nie stosuje się na podłożach drewnianych, metalowych i z tworzyw sztucznych. Podłoże powinno być stabilne i oczyszczone z kurzu, resztek farb i innych zabrudzeń. Podłoża bardzo chłonne należy zagruntować emulsją gruntującą. Wszystkie stykające się z zaprawą elementy stalowe powinny być zabezpieczone antykorozyjnie.

PRZYGOTOWANIE ZAPRAWY

Gips szpachlowy równomiernie do wody (na 1 kg gipsu użyć ok. 0,78 litra wody) i pozostawić na okres 3÷5 minut. Następnie wymieszać ręcznie lub mechanicznie w celu uzyskania jednorodnej masy. Zaprawę zużyć w stanie plastycznym w czasie nie dłuższym niż 60 minut. Nie zużyta zaprawa po rozpoczęciu wiazania nie nadaje się do powtórne zarobienia wodą i należy ją odrzucić, ponieważ skraca czas wiązania następnego zaczynu.

SPOSÓB UŻYCIA

Uzależniony jest od rodzaju prac montażowych i wykończeniowych. Podczas wykonywania gładzi, masę szpachlową naciąga się równomiernie za pomocą nierdzewnej pacy, silnie dociskając do podłoża. Na ścianę nakłada się masę pasami w kierunku od podłogi do sufitu wykonując ruch pacą od dołu ku górze, zaś na sufity pasami w kierunku od okna w głąb pomieszczenia ciągnąc pacę w kierunku do siebie. Powstał niedokładności ponownie cienko zaszpachlować i przeszlifować. Podczas wysychania należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i przeciągów oraz zapewnić właściwą wentylację i przewietrzenie pomieszczeń. Podczas montażu prefabrykatów gipsowych np. ściennych typu PRO-MONTA należy nałożyć masę szpachlową na wpust i pióro w ten sposób, aby przy osadzaniu następnej płyty część zaprawy wypłynęła. Nadmiar ten rozprowadzić pacą metalową po powierzchniach i uzupełnić ewentualne ubytki.

ZUŻYCIE

W zależności od zastosowania:
- wykonywanie gładzi - ok. 1kg/m2 przy grubości warstwy 1 mm,
- montaż prefabrykatów gipsowych - ok. 2 - 2,5 kg/m2

NARZĘDZIA

Wiertarka wolnoobrotowa z mieszadłem, wiadro z elastycznego tworzywa, paca stalowa, szpachelka. Bezpośrednio po użyciu narzędzia należy umyć wodą.

OPAKOWANIA

Worki papierowe 25 kg, 15 kg, 2 kg

Paleta:
1000 kg w workach 25 kg,
990 kg w workach 15 kg,
960 kg w workach 2 kg

PRZECHOWYWANIE I TRANSPORT

Gips szpachlowy należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych workach, na paletach, w suchych warunkach. Chronić przed wilgocią. Okres przydatności do użycia wynosi 6 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na worku.

UWAGA
Produkt zawiera wapno hydratyzowane. Należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem.

DANE TECHNICZNE

Proporcje składników w zaprawie:
- ok. 18,5 litrów wody na 25 kg gipsu
- ok. 11,0 litrów wody na 15 kg gipsu
- ok. 1,5 litrów wody na 2 kg gipsu

Początek czasu wiązania - nie wcześniej niż 60 min
Przyczepność do podłoża - nie mniej niż 0,5 MPa
Temperatura podłoża i otoczenia od +5oC do +25oC
Nazwa normowa - Gips szpachlowy B

Wyrób spełnia wymagania PN-B-30042:1997 Wyrób posiada Ocenę Higieniczną PZH B-674/93


© 2004 Copyright by Ekochem - Radom. All rights reserved.« wstecz

do malowania do drewna do klejenia do szpachlowania chemikalia
farby do patynowania lakier Dufa Holzveredlung Distal, Distal Rapid Gipsar, Cekol, Fullstoff soda kaustyczna
Dufa Acrylseidenmattlack lakier Domalux Dufa Styroporkleber Atlas Rekord, Novol odrdzewiacz Cortanin
Dekoral, Polinak, Polinit impregnat DUFA Holzlasur kleje do tapet odrdzewiacz Fosol
Akrylit impregnat DUFA Holzgrund zmywacz DUFA Abbeizer
impregnat Drewnochron
 
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!