Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Altax Owadobójczy 0.45 l.

Dawniej Hylotox. Preparat niszczący szkodniki drewna.
cena
34.90 PLNIlość:    

WŁAŚCIWOŚCI

Hylotox to specjalistyczny preparat służący do niszczenia szkodników drewna, juz żerujących wewnątrz elementów drewnianych, które mogą już być pokryte farbami czy lakierami lub zaimpregnowane środkami chroniącymi drewno przed wpływem warunków atmosferycznych.Niszczy między innymi takie szkodniki drewna jak: korniki, kołatki, borodzieje, trzpienniki, miazgowce, spuszczele i inne, poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej na ich układ pokarmowy- niezależnie od tego, czy elementy drewniane zostały wykonane z drewna juz zainfekowanego czy też wtargnięcie szkodnika nastąpiło juz w trakcie jego użytkowania.

Hylotox, jako środek oparty na bazie rozpuszczalnika organicznego, maksymalnie penetruje drewno, co zapewnia dotarcie do żerujących szkodników. Substancją czynną Hylotoxu jest alfametryna, będąca syntetycznym pyretrynoidem, stanowiącym silną truciznę dla larw owadów.Substancja jest pobierana przez drążące drewno larwy owadów na drodze pokarmowej. Jednoczesnie alfametryna wykazuje jedynie szczatkową toksyczność dla innych organizmów. W literaturze toksykologicznej nie opisano przypadkowych zatruć alfametryną lub preparatami zawierającymi ten związek chemiczny.

Efekt biobójczy uzyskuje się w różnym okresie od naniesienia, w zależności od głębokości, na której żerują w drewnie larwy. Okres ten może wynosić od 1 do 14 dni. Preparat niszczy owady oraz trwale zabezpiecza drewno przed ich ponowną inwazją.

SPOSÓB UŻYCIA

Drewno nie pokryte powłoką malarską

W celu zniszczenia larw preparat Hylotox należy nanosić na powierzchnię możliwie suchego drewna. Dodatkowo można wstrzykiwać go za pomocą strzykawki bezpośrednio w otwory żerowania larw. Aby zwiększyć skuteczność do maksimum, wszędzie tam gdzie jest to możliwe, można na kilka dni owinąć element drewniany folią malarską. Jeżeli można precyzyjnie zlokalizować występujace lokalnie miejsca żerowania larw (np. wysypująca się z otworów mączka drzewna), to zamiast pokrywania Hylotoxem całej powierzchni elementu, zastosować można metodę iniekcji bezpośrednio w widoczne otwory wylotowe.

Niszczenie infekcji pod powierzchnią powłoki malarskiej

Jeżeli usunięcie powierzchni farby lub lakieru nie jest możliwe, należy preparat wstrzykiwać w widoczne na powierzchni, wykonane przez larwy owadów otwory wylotowe oraz wszelkie spękania. W przypadku braku otworów wylotowych, należy przekrój drewniany nawiercać wielokrotnie wiertłem o niewielkiej średnicy a następnie w wykonane otwory wielokrotnie aplikować preparat przy użyciu medycznej strzykawki jednorazowej z igłą do iniekcji.

Ze względu na wysoką łatwopalność preparatu Hylotox nie należy rozpylać !


Skład chemiczny:
alfametryna, benzyna lakowa. Preparat ma postać głęboko penetrującej cieczy gotowej do użycia.

Zużycie przy zwalczaniu larw: 0,3 l/m2
Zużycie przy profilaktycznym zabezpieczaniu drewna: 0,1 l/m2

Poprzednia wersja opakowania
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!