Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Benzyna ekstrakcyjna 0.5 l.

Lekki rozpuszczalnik lakierniczy.
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny
cena
6.90 PLNIlość:    

Fotografia przedstawia przykładowy produkt. W rzeczywistości, posiadany przez nas aktualnie rozpuszczalnik może pochodzić od innego producenta lub posiadać inne opakowanie a także nazwę rozpuszczalnik ekstrakcyjny lub rozcieńczalnik ekstrakcyjny.

ZASTOSOWANIE

  • do usuwania plam i zabrudzeń
  • w pralniach chemicznych i garbarniach
  • jako rozcieńczalnik wyrobów malarskich
  • do mycia urządzeń oraz narzędzi malarskich
  • w warsztatach samochodowych do mycia i odtłuszczania
  • do odtłuszczania powierzchni przed malowaniem lub klejeniem
  • jako rozpuszczalnik tłuszczów, wosków i tym podobnych substancji

WŁAŚCIWOŚCI

Benzyna ekstrakcyjna, nazywana ostatnio ze względów formalno-podatkowych rozpuszczalnikiem lub rozcieńczalnikiem ekstrakcyjnym jest łatwo lotną, łatwopalną cieczą (zawierającą węglowodory o liczbie atomów węgla od 5 do 7), którą odrzuca się w procesie otrzymywania benzyny paliwowej, ze względu na zbyt niską do celow motoryzacyjnych liczbę oktanową oraz temperaturę wrzenia. Otrzymywany półprodukt oczyszcza się w procesie technologicznym przez wypłukiwanie zanieczyszczeń wodą (ekstrakcję) i stąd pochodzi jej nazwa. Jak łatwo się z tego domyślić, benzyna czy też rozpuszczalnik ekstrakcyjny nie miesza się z wodą. Użyty do rozcieńczania produktów malarskich przyspiesza początkową fazę wysychania tworzącej się powłoki.

Produkt jest wysoce łatwopalną cieczą a jego pary z łatwością tworzą mieszaniny wybuchowe z powietrzem.

TOKSYCZNOŚĆ

Benzyna ekstrakcyjna klasyfikowana jest jako łatwopalny produkt szkodliwy. W przypadku połknięcia może on spowodować obrażenia przewodu pokarmowego oraz uszkodzenia nerek, wątroby i płuc.

Wdychana, przy dużych stężeniach oparów i niedostatecznej wentylacji, może spowodować objawy zatrucia typowe dla benzyn lakierniczych: bóle i zawroty głowy, euforię, upojenie podobne do alkoholowego, nudności, wymioty z krwiopluciem, ból w piersiach, męczący kaszel, porażenie dróg oddechowych, układu krążenia, podkrążenie i zaczerwienienie oczu. W skrajnym przypadku może nastapić utrata przytomności, stanowiąca bezpośrednie zagrożenie dla życia.

 Łatwopalny, szkodliwy, niebezpieczny dla środowiska


© 2015 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!