Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Renostyl Plus 1 l.

bardzo silnie kryjąca - na plamy do wnętrz
cena
36.90 PLNIlość:    

ZASTOSOWANIE

Renostyl jest rozpuszczalnikową farbą przeznaczoną do zamalowywania plam po zaciekach z wody, sadzy, tłuszczy, sadzy oraz przebarwień ścian i sufitów związanych z paleniem tytoniu. Farba ta może być bezpośrednio nanoszona na ściany pomalowane farbami klejowymi i olejnymi. Zwykle jest traktowana jako farba podkładowa, izolującą i wzmacniająca podłoże. Może być stosowana także jako farba nawierzchniowa, chociaż z reguły, ze wzgledów ekonomicznych nie jest wykorzystywana do ostatecznego wykończenia powierzchni, które po zaizolowaniu plam i przebarwień najczęściej maluje się następnie w całości docelową farbą nawierzchniową.

Renostyl może być używany w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wilgoci takich jak łazienki, kuchnie, pływalnie, zakłady przemysłowe, piekarnie, pralnie itp. Farba posiada niezwykle dużą siłę krycia co pozwala na jej użycie nawet w najtrudniejszych warunkach. Uzyskana powłoka malarska pozwala na oddychanie pomalowanych ścian. Renostyl nie zawiera substancji toksycznych dla zdrowia i środowiska.

SPOSÓB UŻYCIA

Podłoża wcześniej nie malowane, nowe tynki, gips, płyty gipsowo-kartonowe, tapety, drewno i materiały drewnopochodne nie wymagają żadnych zabiegów przygotowawczych. Powierzchnia tynków pokryta wcześniejszymi wymalowaniami powinna być czysta, nie krusząca się, nie pyląca, bez rys i spękań. Ewentualne ubytki i nierówności tynków należy uzupełnić odpowiednią masą szpachlową. Plamy po zaciekach wodnych pozostawić do wyschnięcia: po tłuszczach malować bezpośrednio, po nikotynie malować bezpośrednio, po sadzy usunąć cząstki sadzy niezwiązane z podłożem. Tynki zagrzybione należy zdezynfekować przy użyciu odpowiedniego środka grzybobójczego.

DANE TECHNICZNE

- wydajność przy jednej warstwie: około 7 m2/l.
- narzędzia malarskie: pędzel, wałek lub natrysk
- ilość warstw: 2
- nakładanie kolejnej warstwy: po 4 godz.
- czas schnięcia: 4 godz.
- rozcieńczalnik: EKO-1
- konsysencja: tiksotropowa
- temperatura stosowania od +5 do +30oC

© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!