Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
klej Poxipol 14 ml bezbarwny

Uniwersalny, szybkowiążący klej dwuskładnikowy.
klej Poxipol
cena
12.80 PLNIlość:    

Klej bazuje na specjalnych żywicach syntetycznych wiążących chemicznie po wymieszaniu dwóch komponentów. Twardnieje około 10 minut. W temperaturze powietrza (20o C) bez skurczu zmienia się w trwały materiał, który można piłować pilnikiem i piłami. Można stosować go na metalu, ceramice, szkle, cemencie, włóknie cementowym, różnego rodzaju materiałach plastykowych, itp.

ZASTOSOWANIE

Klej i masa wypełniająca o znakomitych właściwościach mechanicznych, chemicznych i termicznych. Konsystencja tiksotropowa pozwala na stosowanie na powierzchniach poziomych i pionowych, bez powstawania spływów. Materiały, które można kleić POXIPOL-em metale (żelazne i nieżelazne) szkło, materiały ceramiczne, cegła, beton, drewno, eternit, kartonie, itp. W przypadku kauczuków (naturalnych i syntetycznych) i tworzyw sztucznych, gdzie istnieje ogromna różnorodność, potrzebne jest w każdym przypadku wykonanie wstępnej próby. W wielu przypadkach w celu otrzymania optymalnych rezultatów wskazane jest odpowiednie wstępne przygotowanie powierzchni.

DANE TECHNICZNE

ciężar własciwy po zmieszaniu składników:
- szary metaliczny: 1,55 gr./cm3;
- przezroczysty: 1,20 gr./cm3.

czas użytkowania mieszanki
- w temperaturze powietrza (20o C): 6-7minut

wytrzymałość na ściskanie
51MPA (520/cm2);

moduł elastyczności
– 1,300 KG /cm2;

wytrzymałość na udarność
– większa od 39KJ/m2;

wytrzymałość na rozciąganie
– 36,3MPA;

wytrzymałość na ścinanie:
aluminium = 10,80 MPA,
stal = 7,85MPA;

twardość Shore D- 78/80;
twardość Barcol – 68/75.

ODPORNOŚĆ NA TEMPERATURĘ

Pomimo, że spoina wykonana za pomocą POXIPOL-u może zacząć mięknąć powyżej 60o C, nie oznacza to utracenia kleistości, ani też zachwiania właściwości materiału. POXIPOL może znosić temperatury powyżej 170o C – bez oznak rozkładu. Niemniej jednak we wszystkich zastosowaniach w których spoina wystawiana będzie na działanie wysokich temperatur wskazanym jest wykonanie odpowiednich prób.

SPOSÓB UŻYCIA.

1. Odpowiednie przygotowanie powierzchni jest podstawą dla zapewnienia dobrej przylepności. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia, osady i inne naloty. Zwykle w tym celu należy zastosować przeszlifowanie drobnoziarnistym papierem ściernym, które będzie również celowe w przypadku bardzo gładkich powierzchni. W celu usunięcia zanieczyszczeń tłuszczowych nalezy uzyć benzyny ekstrakcyjnej lub acetonu. Przed przystąpieniem do nakładania kleju należy sprawdzić czy powierzchnie są suche i w przypaku jakichkolwiek watpliwości użyć np. suszarki do włosów.

2. Należy dokładnie wymieszać równe objętości komponentów A i B: ich różne kolory pozwalają się upewnić, że operacja jest przeprowadzona poprawnie. Pomimo, że zwykle użycie kleju POXIPOL wymaga wymieszania jednakowych komponentów, to stosując np.: 3 części składnika B na każdą część składnika A, można w razie potrzeby uzyskać połączenie bardziej elastyczne. Jeżeli z powodu niskiej temperatury powietrza produkt wychodzi z tubek z trudnością można je trochę podgrzać przed użyciem. Należy szczególnie uważać, aby nie zamienić zakrętek z tubek; ich kolory muszą odpowiadać kolorowi wydrukowanemu na tubkach. Należy być świadomym, że czas użyteczności POXIPOL-u (tzn. czas w którym możemy stosować mieszankę) wynosi około 6 minut począwszy od momentu w którym rozzęło się przygotowywanie mieszanki. Z tego względu nie należy przygotowywać większej ilości materiału niż ta która będzie użyta w tym czasie. Gdy mieszanka rozpoczęła już proces twardnienia to chociaż nie związała całkowicie, nie można już uzyskać dobrej przylepności.

3. Nanieść na jedną z części poddawanych klejeniu odpowiednią ilość mieszanki, upewniając się, że rozprowadzi się ją po całej powierzchni złącza. Sklejanie przeprowadza się wywierając nieduży nacisk, zapewniając uprzednio odpowiednią podpórkę dla uniknięcia jakiegokolwiek przesunięcia w czasie wiązania kleju. Powierzchnię POXIPOL-u można wygładzać, tuż po jego nałożeniu palcem uprzednio zmoczonym w wodzie. W miarę możliwości jest wskazanym nie poddawanie złączenia nadmiernym siłom przed upływem godziny od jego wykonania.

CZYSZCZENIE RĄK I NARZĘDZI

Bezpośrednio po nałożeniu kleju przed rozpoczęciem jego wiązania za pomocą dowolnego rozpuszczalnika.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!