Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
olej Drewnochron 0,75 l.

Olej do drewna wewnątrz i na zewnątrz
cena
34.90 PLN

 

Ilość:    

RODZAJ WYROBU

Naturalny olej do impregnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów drewna europejskiego oraz egzotycznego. Nadaje starannie wykończonej powierzchni drewna wyjatkowo szlachetny wygląd oraz zabezpiecza je przed wpływem wilgoci oraz niekorzystnych warunków atmosferycznych. Znaczna zawartość oleju tungowego zapewnia doskonałe nasycenie porów drewna oraz podkreśla rysunek usłojenia. Drewnochron Olej do Drewna może być stosowany do zabezpieczania powierzchni drewnianych użytkowanych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Mimo, że utrzymanie efektownego wyglądu olejowanej powierzchni wymaga regularnego powtarzania zabiegu nakładania oleju, to w porównaniu z powłokami lakierowymi, olbrzymią zaletą tego sposobu wykończenia powierzchni jest możliwość łatwiejszej renowacji uszkodzonego fragmentu.


DANE TECHNICZNE

- gęstość: 0,845 do 0,870 g/cm3
- wydajność: do 30m2/l przy jednej warstwie w zależności od chłonności podłoża
- zalecana ilość nakładanych warstw: 2
- czas schnięcia: około 20 godzin w temp. 20 st. C.
- nakładanie kolejnej warstwy: nie wcześniej niż po 20 godzinach
- sposób nakładania: pędzel płaski
- wydajność w pierwszej warstwie: 13 do 20 metrów kwadratowych z 1 litra
- wydajność w drugiej warstwie: 20 do 30 metrów kwadratowych z 1 litra
- zakres temperatur podczas malowania i schnięcia: od +5 do +25°C.


PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI

Powierzchnia drewna powinna być dokładnie wyrównana, pozbawiona złuszczonych pozostałości poprzednich wymalowań, przeszlifowana, odpylona oraz w razie potrzeby odtłuszczona za pomocą odpowiedniego rozpuszczalnika organicznego oraz sucha. Wszelkie przebarwienia i zabrudzenia, których nie udało sie zmyć należy usunąć drobnoziarnistym papierem ściernym. W przypadku olejowania surowych, nigdy nie impregnowanych powierzchni drewna, które będą uzytkowane na zewnątrz pomieszczeń należy jako podkład zastosować bezbarwny Impregnat Drewnochron


SPOSÓB NAKŁADANIA

Dokładnie wymieszany preparat należy nałożyć na powierzchnie drewna za pomocą płaskiego pędzla. Po 15-20 minutach nie wchłonięty nadmiar oleju powinien być usunięty za pomocą bawełnianej szmatki poprzez przetarcie drewna wzdłuż słojów. Chodzi o to, aby nałożony olej wysechł w porach drewna a nie na jego powierzchni.

Stosując olej do drewna Drewnochron wewnątrz pomieszczeń uzyskamy doskonałe efekty nakładając pierwszą warstwę preparatu bezbarwnego, rozcieńczonego niewielkim dodatkiem (maksymalnie 350 ml/1 litr oleju) rozcieńczalnika EKO–1. Jeżeli nałożona warstwa nie wchłonie się całkowicie w ciagu 15 do 20 minut to nadmiar oleju nalezy usunąć analogicznie jak w przypadku stosowania preparatu bez dodatku rozpuszczalnika.


KONSERWACJA WYMALOWANIA

Aby zachować estetyczny i elegancki wygląd powierzchni, szczególnie narażonej na warunki atmosferyczne, należy co najmniej raz w roku (w zastosowaniach zewnętrznych dwa razy do roku) przeprowadzić jej renowację. W tym celu należy ją umyć i wysuszyć a wszelkie plamy i zabrudzenia, których się nie udało w ten sposób usunąć, zeszlifować drobnoziarnistym papierem ściernym. Następnie należy, w sposób opisany powyżej, nałożyć raz lub dwukrotnie Olej do Drewna Drewnochron.

© 2014 Copyright Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!