Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
kuweta malarska duża

Do wałków o szerokości do 18 cm.
cena
3.90 PLNIlość:    

Uwaga:
Fotografia przedstawia przykładowy wygląd kuwety. W rzeczywistości, kuwety znajdujące się w danym momencie na stanie magazynowym sklepu mogą posiadać odmienny kolor lub drobne różnice ukształtowania powierzchni, nie wpływające zasadniczo na ich cechy użytkowe. 
 

PRZEZNACZENIE

Wykonana z tworzywa sztucznego kuweta posiada wgłębienie do którego nalewamy farbę oraz pochyłą, ryflowaną powierzchnię służącą odciśnięciu z wałka malarskiego nadmiary farby oraz jej równomiernemu rozprowadzeniu na bocznej powierzchni wałka.zenie na brzegu naczynia z farbą.

Kuweta malarska bywa używana do farb dyspersyjnych najczęściej w sytuacji, gdy kształt lub wielkość opakowania farby nie pozwala na zastosowanie kratki ociekowej. W przypadku nakładania farb ftalowych oraz akrylowych farb do malowania powierzchni drewna i metalu kuweta stanowi, oprócz wałka i pędzla, najczęściej używane narzędzie.

Kuwety występują w czterech podstawowych wielkościach, pozwalających na ich używanie z wałkami o szerokościach odpowiednio do: 5 cm, 11 cm, 18 cm, 25 cm.


© 2014 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!