Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
pędzel ławkowczyk 130 mm
niedostępny
Także do tapetowania.
cena
11.95 PLNIlość:    

Zastosowanie

Płaski ławkowiec w drewnianej oprawce. Wyrób krajowy z włosia świńskiego importowanego z Chin. Trzonek z drewna bukowego. Pędzle tego typu, o większych rozmiarach, wykorzystywane sa do malowania ścian wszystkimi rodzajami farb. Mniejsze tzw. "ławkowczyki" z powodzeniem zastępują pędzle do tapetowania - tzw. "tapeciaki", nad którymi posiadaja przewagę w postaci braku metalowej skuwki, z łatwością korodującej w przypadku długotrwałego kontaktu z klejami. Specjalne pędzle do tapetowania, wykorzystywane również kiedyś do malowania ścian w przypadku konieczności użycia mniejszego narzędzia, zostają obecnie dynamiczne wypierane przez niewielkie pędzle ławkowce, nie zawierające w swojej konstrukcji elementów metalowych.

W związku z powyższym wycofaliśmy z naszego asortymentu pędzle prostokątne z metalową skuwką o szerokosci większej od 11 cm.

Przygotowanie do użycia

Produkowane obecnie z użyciem żywicy chemoutwardzalnej pędzle ławkowe nadają się od razu do użycia. Aby uniknąć ewentualnego wypadania nadłamanych włosów, nowy pędzel wystarczy tylko wytrzepać. Nie zaparzać ! Produkowane dawniej pędzle posiadały przewlekane włosie podwójnej długości mocowane w sposób mechaniczny. Parzenie w gorącej wodzie miało na celu spęcznienie włosa, co zapobiegało jego przesuwaniu się i wypadaniu w czasie malowania. Stosowanie zaparzenia w stosunku do produkowanych obecnie odmienną technologią (klejenie włosa żywicą chemoutwardzalną) pędzli daje wprost przeciwny efekt. Na skutek naprężeń powstających na powierzchni styku włosa z żywicą włos odspaja się i zaczyna stopniowo wypadać !

Konserwacja

Po zakonczeniu prac malarskich pędzel ławkowiec należy wymyć dokładnie w wodzie (w przypadku wyrobów farb rozpuszczalnikowych z rozpuszczalniku odpowiednim dla danej farby) a następnie namydlić, opłukać i wysuszyć. W ten sposób traktowany będzie służył długo i dobrze.


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!