Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Wapno hydratyzowane 2 kg

Sypkie wapno do zastosowań budowlanych i ogrodniczych.
cena
3.90 PLN



Ilość:    

Wapno hydratyzowane jest współczesnym odpowiednikiem tzw. dawniej wapna gaszonego, powstającego w reakcji wapna palonego (tlenek wapnia CaO) z wodą. Powstaje w wyniku analogicznej reakcji chemicznej sproszkowanego tlenku wapnia z parą wodną. Jest używane do murowania, gruntowania nowo położonych tynków cementowo-wapiennych oraz do malowania przy użyciu farb wapiennych. Pod względem chemicznym wapno hydratyzowane stanowi wodorotlenek wapnia Ca[OH]2.

Proces wiązania zapraw budowlanych posiadających w swoim składzie wapno hydratyzowane zachodzi początkowo w wyniku odwracalnego procesu krystalizacji na skutek odparowania wody a następnie w wyniku powolnej reakcji chemicznej (tzw. karbonizacja) z atmosferycznym dwutlenkiem węgla. Proces karbonizacji jest nieodwracalny; mikrokryształy wodorotlenku wapnia przekształcają się w inny związek chemiczny - węglan wapnia (CaCO3. W warunkach przemysłowych (temperatura powyżej 100o w obecności wody) wapno może wchodzić w reakcję z dwutlenkiem krzemu (kwarc) będącym składnikiem zaprawy, tworząc krzemiany wapnia. Ten sposób wiązania, chociaż nie znajdujący ze zrozumiałych względów zastosowania bezpośrednio na budowie, jest powszechnie stosowany przy produkcji cegły silikatowej oraz betonów komórkowych.

Oferowane przez nas wapno, dzięki opakowaniu w hermetycznie zaspawany rękaw z grubej folii polietylenowej, w nieuszkodzonym opakowaniu może być przechowywane bezterminowo bez utraty swoich właściwości.


© 2015 Copyright by Sklep BUDOWLANIEC - Radom. All rights reserved.

« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!