Sklep Budowlaniec - farby i chemia budowlana
Holzlasur DUFA 0,750
niedostępny
Kolorowa oraz bezbarwna lazura do wykańczania i konserwacji drewna
Holzlasur DUFA
Promocja !
cena
22.90 PLN

 

Ilość:    

KOLORYSTYKA

nazwa niemiecka

EICHE
TEAK
PALISANDER
NUSSBAUM
LINDGRUN
EBENHOLZ
MAHAGONI
FARBLOS
PINIE
KIEFER
nazwa polska

DĄB
TEK
PALISANDER
ORZECH
ZIELONY
HEBAN
MAHOŃ
BEZBARWNY
SOSNA CIEMNA
SOSNA
numer koloru

240
241
242
243
 
245
246
247
248
 

RODZAJ WYROBU

Koloryzujący impregnat z lakierem do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, chroniący drewno przed wykwitami sinicy, pleśni i grzybami. Nadaje sie do drewna europejskiego i egzotycznego; zarówno iglastego jak i liściastego. Posiada bardzo dobrą odporność na działanie promieni słonecznych oraz zmiennych warunków atmosferycznych.

ZASTOSOWANIE

Dekoracyjne i ochronne, o jedwabistym połysku, powłoki na surowych elementach drewnianych w budownictwie takich jak: altany, boazerie, konstrukcje dachowe, pergole, podłogi itp.

SPOSÓB UŻYCIA

Produkt przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Elementy drewniane przed malowaniem należy wysuszyć, oczyścić i odtłuścić. Holzlasur nakładać równomiernie w stanie nierozcieńczonym pędzlem, wałkiem gąbkowym, przez zanurzenie lub pistoletem natryskowym. Drewno egzotyczne należy przed malowaniem gruntownie zmyć rozpuszczalnikiem nitro, małe nierówności i porowatości zlikwidować na sucho szczotką mosiężną.

WYMALOWANIA NA ZEWNĄTRZ

Naturalny kolor drewna przy jednoczesnej ochronie przeciw pleśniom, grzybom i insektom osiąga się poprzez dwukrotne malowanie lub zanurzanie. Budowlane elementy drewniane narażone na silne działanie warunków atmosferycznych muszą być kilkakrotnie pomalowane. Nalezy jednak pamiętać, że każde dodatkowe malowanie tworzy coraz ciemniejszą warstwę. Aby uniknąć tego efektu na następne warstwy można stosować preparat bezbarwny.

WYMALOWANIA WEWNĄTRZ

Jednokrotne malowanie na drewnie surowym, mało chłonnym. Przedmioty narażone na ścieranie dodatkowo można pokryć lakierem bezbarwnym.

WYDAJNOŚĆ

Zależnie od chłonności drewna ok. 10m2/L.

CZAS SCHNIĘCIA

W temp. 20oC i wilgotności powietrza 65-75 % po 2 godzinach nie chwyta kurzu, po 4 godzinach nie lepi się, po 24 godzinach można pokryć następną warstwą lub szlifować.

MYCIE NARZĘDZI

W rozpuszczalnikach terpentynowych lub benzynowych (benzyna lakowa).

SKŁADOWANIE

W oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach praktycznie bez ograniczeń.

WARUNKI BEZPIECZEŃSTWA

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, nie stosować do takich wyrobów jak zabawki, meble dziecinne itp. Holzlasur jest preparatem łatwopalnym, podczas prac wewnątrz nalezy zapewnić intensywne wietrzenie oraz uniemozliwić kontakt z otwartym ogniem. Rośliny na czas malowania przenieść do innych pomieszczeń. Nie stosowac przy budowie uli oraz inspektów. Składować z dala od środków spożywczych. Po zakończeniu malowania pomieszczenia dobrze wywietrzyć.

Ocena PZH 616/B-319/92


© 2014 Copyright by Sklep Budowlaniec - Radom. All rights reserved.

Nussbaum - Orzech Mahagoni - Mahoń Palisander Teak - Tik Eben - Heban Eiche - Dąb Farblos - Bezbarwny Frisenblau - Niebieski Grun - Zielony Kiefer - ciemna Sosna Pinie - jasna Sosna
« wstecz
 
Poprawny XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!