Zwierzęta w Radomiu Z satysfakcją informujemy o uruchomieniu miejskiej witryny poświęconej sprawom zwierząt żyjących w Radomiu. Zgodnie z założeniami ma ona pełnić zarazem rolę oficjalnej witryny Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Nasza, powstała w 2006 roku strona, prowadzona w wolnym czasie wysiłkiem kilku przejętych losem zwierząt osób, obecnie bez wsparcia samego schroniska, nie gwarantuje aktualnej i precyzyjnej informacji dotyczącej przebywających tu zwierząt. Jeżeli poszukują Państwo informacji o zaginionym zwierzęciu lub zamierzają dokonać wyboru przyszłego członka rodziny on-line przy zachowaniu pewności, że wybrane zwierzę znajduje się aktualnie w schronisku, to zapraszamy na nowo powstałą witrynę zwierzeta.radom.pl.
 

 
Zobaczcie krótki film o przyczynach bezdomności zwierząt:
 


 

 
Nie tylko schronisko...
 

Stowarzyszenie 4 Łapy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt stanowią najlepsze źródło zdobycia czworonożnego członka rodziny. Zakup od osoby fizycznej zwierzęcia domowego, nie posiadającego rodowodu, stanowi nie tylko wykroczenie zagrożone karą aresztu lub grzywny, ale w sytuacji, gdy setki tysięcy psów i kotów, przez całe swoje życie wegetuje w schroniskach, jest czynem głęboko niemoralnym i nieetycznym.

Jeżeli z jakiegokolwiek powodu nie chcesz adoptować psa lub kota ze schroniska, to informujemy, że w Radomiu bezdomnymi zwierzętami opiekuje się także Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt 4 Łapy. Podpopieczni stowarzyszenia przebywają tymczasowo w domach wolontariuszy lub wprost na ulicy. Jednorazowo pod opieką stowarzyszenia przebywa kilka do kilkunastu zwierząt - ich lista dostępna jest zawsze na stronie: http://4lapy.org.pl/do-adopcji.html


 
 
Eurowybory Radom
Eurowybory Radom